Oululaisista siis yli 20000. Ohimeneviä tilanteitahan kaikki tosin on.
Ulosotossa 10% väestöstä
Anonyymi-ap
13329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onko sinulla kokemuksia ulosotosta? Miten kyseiset olosuhteet kohdallesi tulivat? Kerro kokemuksistasi!
Matuja jo aika paljon näistä.
Täällä tehdään rahaa vähemmän ja juopotellaan enemmän.
Menikö housuun pissi:D tottahan tui. Nyt lisäävät vielä itseoalvelukasssohrn määrää täällä, kun kassalla olo niin monille vissiin koville ottaa.
Kalevassa juttua. Oulu lisää, muut vähentää:D
no, mutta, oulu on joissakin asioissa ehkä "oma valtionsa", prideäkin boikotoidaan, muualla kannatetaan.
Noissa asioissa enemmistön näkemykset yleensä on valttia. Tätä päivää on mm. Suvaitsevaisuus ja Rasismin vastustaminen.
Mistä tietää että luottotiedot ovat pakkasella? Kännykän suuntanumero on 046, prepaid. Nämä velkaiset kun eivät saa muuta liittymää.
Koko Suomessa sama ongelma, ei vai oukussa, jos asuaa katsotaan tarkemmin. Suomessa on vähävaraisia ihmidiä erittäin paljon, niin etelässä kuin pohjoisessa.
Ja sekin on totta, että Oulussa, aivan kuten Helsingissä ja tietty porukka, joiden vanhemmat ovat kustantaneet kaiken valmiiksi, mutta kun koko Suomen kansaa katsotaan, niin harva kuuluu tuohon miljonäärikerhoon. Työikäisillä on matalat palkat yleensä, joku pari tonnia kuussa keskimäärin, jotkut vaan liioittelevat palkoojaan, totuus on tuo kuitenkin , myös Helsingin päässä.
Joltakinhan se on aina pois kaikki se, mikä menee poliittisen Eliittimme ja sen lakeijoitten tarpeeseen ja "tarpeeseen". Ja niistä tarpeistaha ei sitten tingitä pätkääkää!
Eikä se 10 % ole enää kauaa 10 %. Pian se on 20 % ja suunta vain jatkuu, koska näitä yhteiskunnan = veronmaksajien siivellä eläjiä tehdään yhä lisää ja ulkomailta haalitaan senkin lisäksi vielä lisää. Ja ne kaikki vaativat aina vaan lisää ja lisää ja nehän saavat! Vastikkeetta. Kaiken!
Tilanne on luultavasti puolessa vuodessa huonontunut, koska työttömien määräkin on lisääntynyt.