Menkääpä kansalaiset katsomaan ja haistelemaan, riittää kun ajatte tehtaan ohi niin näette että tehtaan ympäristö täynnä suuria pa*ka-altaita joissa sellu ym mätänee ja lisäksi tehdasalueella valtava jätevesilaitoksen lietevuori, kyllä, sitä itseään eli pa*kaa. Miljardit kärpäset ja rotat ja muut kaatopaikkaeliöt legionellabakteereineen viettää juhliaan.
UPM ihmettelee miksi sellutehdas haisee
Anonyymi-ap
361084
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Siellä aidatulla apinatarhalla massimiehet ovat tyytyväisiä, kun on hajuaisti turtunut. Tainnut haju tehdä tehtävänsä, kun lukee heidän kirjoituksiaan! 😂
ootko päässy taas ulos saittuskin pyöreäst kopist?
Melkoisen noloa, kun nämä "tehtaalaiset" kirjoittelevat hajun suuntaus läpästä ja kerskuvat palkoillaan. Joku vielä kehuu, kuinka se on raha joka haisee. Monikaan ei paskan hajuista rahas kaipaa ja vähän pienempikin raha riittää, kunhan se ei ei haise pahalle. Mutta onhan tuo noloa, että UPM edustajat ovat käyneet hajusta ilmoittaneiden pihoilla haistelemassa, "juu kyllä tämä paskalle haisee". Luotto on kohdillaan, mutta ehdotus. Käyttäkää ne paukut siihen, että tilkitsette ne hajukaasujen keräilyjen reiät ja poistatte pullonkaulat. Tämän lisäksi toki pitää osata ajaa laitosta tasaisen varmasti, eikä taidottomuuttaan rähmitä vehkeitä rikki!
Näin se on, kun ymmärrystä on vanhemmalla työntekijä portaalla se yhtiön ammattikoulu ja tuoreemmalla väellä tämä hieno oppisopimus kusetus. Insinööri taso joutuu sitten selittelemään näiden arjen sankarien töppäilyt. Ehdotan, että töppäilijän naama ja nimi paikallislehteeen, kun litkuja, tai hajuja karkaa ulos tarhasta. Eihän se ympäristöpäällikön syy ole, jos ajetaan päin persettä.
Näin se on, kun ymmärrystä on vanhemmalla työntekijä portaalla se yhtiön ammattikoulu ja tuoreemmalla väellä tämä hieno oppisopimus kusetus. Insinööri taso joutuu sitten selittelemään näiden arjen sankarien töppäilyt. Ehdotan, että töppäilijän naama ja nimi paikallislehteeen, kun litkuja, tai hajuja karkaa ulos tarhasta. Eihän se ympäristöpäällikön syy ole, jos ajetaan päin persettä.
ellei sinulla ole rahaa niin turhaan sitä muille kiukuttelet mene töihin pummi
Rahaa on ja työkin löytyy, mutta ei onneksi kaltaistesi joukosta. 😂 Hyvä että Kouvolan Sanomat kirjoittivat artikkelin tästä paskan hajusta!
Että oikein "Kouvolan Sanomat kirjoittivat"🤡🤡🤡🤡🤡
Voin tarjota persaukiselle digi lehden, josta voit kyseisen artikkelin lukea. Vai osaako apina edes lukea? Tainnut paskakäryt vaikuttaa jo keskushermostoosi ja pahasti.
"Kouvolan sanomat kirjoittivat" 🤡🤡
"digi lehden"🤡🤡
apina ei osaa kirjoittaa! 🤡🤡
Montako niitä Kouvolan Sanomia oli kirjoittamassa artikkelia?
Sinä vammainen voit laskea sen. 🤡🤡🤡
sinut olisi pitänyt laskea lakanoille
Harmittaako noin kovasti, kun joudut siellä apinatarhassa olemaan? Ps. jos on kanttia, niin sieltä voi toki irtisanoutua, niin saattaa vähän helpottaa tuo paha mielesi.
ihan oma syy että oot ostannu sen valesokkelitalon siitä tehtaan kupeesta, Turha se on itkeä hajuista helvetin turvenuija. Ala vaikka hengittää suunkautta 😂😂😂
Heh, en asu tehtaan kupeessa, eikä talossani ole valesokkelia. Ilmeisesti puhut omista kokemuksistasi. 🤣 Joka tapauksessa paskan haju vituttaa minua, sekä useampia muita.
Kyllä se osaa tehtaalaisiakin vituttaa ja suorastaan hävettää. Sitten meidän joukossa on näitä massi keisareita ja hajuläpän suuntaajia, joille tärkeintä on päivittäisen rasva annoksen saaminen.
Sinä et pääse edes portista sisälle kun et osaa kirjoittaa.
Mutta se ei minua harmita, koska ei ole minkäänlaista hinkua paskan hajuun. 🤣
opetele yhys sanat
Onko sinut alennettu portti vahdiksi? Etkö pärjännyt pölhölässä? 😂
Ei kun ylennetty.
Jäikö apukoulu kesken kun et osaa alkeellisimpiakaan yhdyssanoja? Olit siis liian tyhmä jopa apukouluun 🤪
TSihihii vammanen yhdyssanojen kanssa onanoija!
Kiitos viesteistänne, nämä tullaan analysoimaan sellutehtaan aamupalaverissa. Palaute on aina tärkeää vaikka se tulisikin suomi 24:en kautta. Kehityskeskustelussa työntekijöidemme kanssa tulemme käsittelemään liiketoimintaympäristömme hajuttomuuden tärkeyttä julkisuuskuvallemme.
Kiitos, että viesti menee perille myös tätä kautta ja saisitte julkisuuskuvaanne edes vähän paremmaksi!
Massia pukkaa joka toinen perjantai enempi kuin ehtii tuhlaamaan.
Olitko taas baarissa kehumassa?
Joo olin, massia on niin perkeleesti, että pitää törpötellä joka viikonloppu. Ei mua haittaa, vaikka mutterista eilen poistettiin, kun vahingossa tuli massi kakka housuun. Sanoin, että raha se on mikä haisee!
Onpas sinulla erikoinen kela-sitoumus.
Ilmeisesti hänellä on parempi, kuin sinulla vammanen ja katkera paperi pena. 😂
Köyhät on kateellisia rahamiehille
Koko Kouvolasta ei löydy yhtään todellista rahamiestä.
Ja tämä on taivahan tosi!
MAD-8 luulee olevansa. 😂 Ainakin ajelee aina suuri suu auki. 😅
Surullinen tapaus, mutta....