Puijonlaaksossa eräästä asunnosta kuuluu pauke. Aivan kuin huonekalut lentelisi. Olen menossa aamulla töihin seitsemäksi ja olisi ihan mukavaa nukkua. Toki voin laittaa kuulokkeet ja vaikka äänikirjan,mutta on ikävää nukkua kuulokkeet korvilla. Toisinaan kyllä teen niin. Jos naapuri/t luette tämän niin ole hyvä ja lopeta tuo meteli. Kuuluu varmasti muihinkin asuntoihin.
Odotanko kymmeneen vai soitanko jo poliisit
Anonyymi-ap
9
222
Vastaukset
- Anonyymi
Tulipas hiljaista.
- Anonyymi
Kerro tarkka osoite.
- Anonyymi
Mietihhän siellä kuopiossakin miksi ihmiset kirjoittavat ensin chattiin eivätkä ota yhteyttä esim 112.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mietihhän siellä kuopiossakin miksi ihmiset kirjoittavat ensin chattiin eivätkä ota yhteyttä esim 112.
Lällää sulle,siks en soita heti,kun hiljaisuus alkaa klo 22 ja katso monelta tein aloituksen!!!!
- Anonyymi
Mitä se sulle kuuluisi?
- Anonyymi
Sain nukuttua ja kohta ajelen töihin.
- Anonyymi
Mitä poliisi👮siihen sannoo?
- Anonyymi
Sompatie veikkaan. Eräs iso äijä mekkaloi ja kekkaloi usein. Harmiton joo,mutta ei kivaa se meteli...
- Anonyymi
Ne on niitä elämisen ääniä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822452Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant849659Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.477627Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886418SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896133Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495122HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1194790Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,332677Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1052247