Koulukuljetukset ovat alkaneet ja julkista sektoria ei kiinnosta kuka ajaa.
Seksuaalista kajoamista ja pakottamista odotellessa
9
347
Vastaukset
- Anonyymi
Rikastajia on ajamassa koulukyytejäkin. Itse en lastani siihen kyytiin päästäisi.
- Anonyymi
Edes opettajat eivät välitä kuka lapset hakee.
- Anonyymi
Halvin otetaan, edes rikosrekisteriä ei tarkisteta. Voi olla, että kuski on eilen päässyt vankilasta raiskaustuomiota kärsimästä.
- Anonyymi
Muissa maissa tuomitut rikokset eivät näy Suomessa. Trafi tarkistaa vain suomalaisen rikosrekisterin, joka on vakava puute.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muissa maissa tuomitut rikokset eivät näy Suomessa. Trafi tarkistaa vain suomalaisen rikosrekisterin, joka on vakava puute.
Rikostuomioita karkuun juuri on lähdettu toiseen maahan. Paperitkin ovat hävinneet matkalla, jotta voi esiintyä väärällä nimellä.
- Anonyymi
Jatkuva työvoimapula matalapalkka-aloilla, kuten taksinajossa, Suomessa. Siksi on suotavaa, että loput kantasuomalaiset taksinkuljettajat siirtyvät muihin töihin tai eläkkeelle pois syömästä mamujen leipää taksityössä:
Suomeen tarvitaan ulkomailta jopa 200 000 uutta työntekijää
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000009027114.html?share=9a459b4628e5f6d52d6a2e726985776e - Anonyymi
Kiitos taksiuudistuksesta, Juha ja Anne. Saadaan viriilejä hiekkamaiden poikia taksinkuljettajiksi korvaamaan kantikset:
Joka neljännen suomalaismiehen sperma on niin kehnoa, että sillä on hyvin hankalaa tai mahdotonta saada lapsia. ”Kannattaahan tästä ilmiöstä vähän olla huolissaan.”
https://www.hs.fi/visio/art-2000008871481.html?share=747420e04548eb1f096576f8b99a2114
T. Joukko runsasmuotoisia neitosia maalta - Anonyymi
Väärin, että lapset joutuvat rikosten uhreiksi, he eivät ole äänestäneet vielä. Jos äänestät vihreitä tai vasemmistoa, on ihan oikein, että saat kärsiä, nouse moniosaajan kyytiin vaan.
- Anonyymi
Kertoo vihervasemmiston rasistisesta vihasta suomalaisia lapsia kohtaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1293917Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143371- 193315
- 793257
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292885
- 472697
- 542617
- 682421
- 192357