Täällä mikään ei ole totta. Tutut ihmiset tai sanotaan apinat haukkuu ja keksii muka kaipaus viestejä esiintyen kaipaavana naisena tai miehenä.Kusetusta kaikki! Luulisi häpeevän kun tiedetään miten paskaa ne tänne kirjoittaa, aikuiset ihmiset. Ehkä ne toivoo samaa omille lapsilleen että joku kusettaa niitäkin elämässä ja tärkeässä eli ihastumisessa ja rakkaudessa. Siinä kun tulee muutaman kerran kusetetuksi niin mielellään on loppuelämän yksin. Sitäkö te toivotte kaikille? Yksinäisyyttä ja huonoa elämää. Ajatelkaa vähän mitä te teette!
Tämä palsta ja henkilöt
Anonyymi-ap
81591
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Apinalauma joka luulee ettei kukaan tiedä
Kunnon apinaorkesteri.
Tarkoitatko sitä vähän vähemmän älykästä sakkia, joka maustelee ja höystelee näitä palstasedän, eli aloittajan juttuja?
Kovasti tänne yritetään kirjoittaa erästäkin joka ei ole koskaan kirjoitellut et silleen.
Tämä vastasi kysymykseeni tavallaan kaikkien runsaiden ns sovitusten ja sävellysten suhteen
Todella toivon, että hän olisi oikeasti täällä kaipaamassa minua eikä niin, että jotkut vaan esittää häntä 😞
Seuraavat missä liikkuu kenet näkee ja kusettaa muka olis joku ihaillut ja valehtelevat tuntomerkeistä ym. Kaikki vedättää missä jonkun vain näkee. Sairaita ihmisiä ja aina kaikki muka niin ihastuneita. Älkää uskoko täällä yhtään mitään!
Tiedän.. haluaisin silti uskoa, että täällä seassa on myös hän oikeasti.
Sama toistuu missä vaan. Seurataan liikenteessä kaupassa joskus töissäkin ja nettiliikennettä. Kaikki on ollut kusetusta viimeiset 20 vuotta elämässäni. Ilkivaltaa paskanpuhumista ja kusetusta. On muutama harva ihminen jonka en ole huomannut niin tekevän mutta niitä on vain pari tai kolme kaikista? Mihinkään ei viitsi enää mennä jos ei ole ihan pakko. On elämästä tullut helvettiä, enkä tiedä miksi? Mitään rikollista tai muutakaan väärää en ole tehnyt mutta elinkautinen on tainnut silti tulla. Elämäni on pilattu !missään en ole kuvia julkaissut mutta kuitenkin minut tunnistetaan liikenteessä.
Käynnissä on laajat vainot. Kohdistuvat suureen määrään ihmisiä.
Miksi tästä poistui viestini?!!!!!!
Toivoa loppumisesta taitaa olla.
Enkä ole missään somessa jos ei tätä nyt lasketa. Ei ole missään riviäkään eikä kuvan kuvaa! Kenenkään ei pitäisi tietää elämästäni yhtään mitään. Eikä siinä mitään olekkaan, ei yhtään mitään. On vain minä
Tämä kuvio ulottuu joka puolelle.
Olen menettänyt parhaat vuoteni. Nuoren aikuisen elämä on pilattu ja menetetty. Nyt on jo vanha ja vittuuntunut, kaikki on menetetty. Kun pitäisi olla puoliso, perhe, käydä tapahtumissa, ihan vaan ajella ja katsella maisemia, ihan mitä vaan niin en voi mennä mihinkään. Näytetään käsimerkkejä ja kytätään. Tunnistetaan ajoneuvot, kaikki. Joku niitä on jossain kuvia levittänyt? Elämäni parhaat vuodet on menetetty kusipäiden takia, niitä ei saa koskaan takaisin. Sekö on tavoite että en saisi liikkua tai käydä missään, en saisi koskaan perhettä, puolisoa? Mitä minussa on niin huonoa että on toimittu niinkuin on toimittu? Ja miksi? Sitä en ole saanut koskaan selville että miksi minulle on tehty niinkuin on tehty? MIKSI?
En tiedä miksi sinut on valittu. Ehkä olit ”hyväosainen”, olet konservatiivinen tai sinulla oli jotain ”vääriä” mielipiteitä tai sinua pidettiin kiinnostavana tutkimuskohteena?
Asiat saattavat olla selviämässä.
Miten ne muka selviää? Kuka palauttaa menetetyt vuodet? Ei ole omaa perhettä ei mitään elämää kuin työ
Ainakin saat oikeutta ja mahdollisuuden rakentaa elämääsi uudelleen. Voi myös olla, että sinulla on läheisiä, joista sinut on eristetty.
Köyhästä maatalosta. Isäni kuoli kun olin 15 ja kaiken mitä olen hankkinut olen hankkinut omalla työllä ja palkalla. Mitään ei ollut kun aloin opettelemaan kantapään kautta. En olisi saanut osata enkä tienata mitään. Vai? Työttömänäkin on oltu. Ei koskaan uutta autoa tai muitakaan, vanhoja kunnostettu. Mutta en saisi varmaan omistaa mitään kun niitäkin vähää on vahingoitettu tehty ilkivaltaa. Aina pitää tarkistaa kun käynnistää.
Nuo oli ehdotuksia. On muuten mahdollista ettei elämäsi ole mennyt kuten sen muistat. Mahdotonta sanoa mitä kaikkea sinuun kohdistettu kiusanteko pitää sisällään, koska on niin erilaisia tapauksia. En nyt avaa enempää tuota hyväosaisuutta, koska niin paljon on vain arvailujen tasolla.
Mutta seuraile uutisia, myös ulkomaiden.
Tullut mieleen että uskovaisten paskaa vois olla takana. Painostetaan ja rikotaan tuhotaan pelataan elämä että saadaan sitten "pelastaa" joukkoihin. En tiedä mut toimintatapa on just sama. Niihin hihhuli piireihin mua ei saa! On ne niin sekopää porukkaa. Mut tässä on niin paljon tavallisiakin ihmisiä mukana että ei se oikein natsaa siihenkään? En tiedä??
No en seuraa mitään vihervasemmistopaskaa enkä ilmastohumppavalheita
Heikompi olisi jo vetänyt itsensä hirteen. On se mullakin käynyt mielessä mutta pitää hoitaa vanhusta.en halua sellaista loppuelämää hänelle. Muut perheessä taitavat olla sekaantuneet samaan rinkiin mutta kukaan ei sano mitään.
Sekin on käynyt mielessä että olen väärä isäntä tähän taloon. Yritetään häätää kodistani pois. Tuo hurinajurnutus jota on jatkunut nyt puolitoista vuotta, ääni häirintä että muuttaisin pois ja myisin tilani? En myy! Ennen hävitän kaiken maan tasalle. Kaikki vapaa aikani, rahani ja omaisuus olen laittanut tähän paikkaan. Tähän ei tule kukaan muu niin kauan kuin olen hengissä!! Eikä sen jälkeenkään!! Ei ole jatkajaa ei pärjää, ehkä se on ollut tavoite etten koskaan sellaista saa. Puhuttu niin paljon paskaa ettei kukaan koske pitkällä tikullakaan.
Ei jatkajaa ei perijää siis! Tämän perheen tarina päättyy, olen viimeinen. Sehän siinä on ollut takana että tämä loppuu.
Minä huomasin ensin.Minun hakkeri nainen huomasi minun huomanneen ja alkoi manipuloimaan hetiinun kaivattua mukamas olemalla itsekkin uhri.Mies meni retkuun,onhan se nainen sen tyylinen.Eihän se mies voinut tietää miten semmonen luuseri nainen voi osata IT hommia.Toivon sille naiselle edelleen pahaa.
Oletko katsonut telkkaa,onko sinulla viimisen päälle nykyaiset kodinkoneet.Tiedätkö niissäkin on joissain tehtaalta asti "vakoilulautteet".
Joko poliittista tai uskonnollista vanhaa hapatusta voipi olla.
Jos siitä on joku kateellinen että olen joitain asioita saanut hankittua niin ne kaikki on tienattu raskaalla työllä. Aamusta iltaan ja viikonloputkin. Yksin tienannut ja yksin kaiken maksanut. Korjannut ja laittanut kaiken yksin. Mitään en ole voittanut en perinyt. Kaiken omalla työllä hankkinut. Mitä väärää siinä on ollut??
Siksi sinä tuletkin aina olemaan yksinkertainen ja helposti uunotettava persupölö.
Tämä!Juuri tämä!
Eräs rikoskonstaapeli muinoin sanoi.
"Hän on nähnyt mihin ihminen kuin ihminen pystyy.Epätodelliselta tuntuva epäilty voi olla hirviö.
Ota renki.Josko hänestä saisit "ottopojan" jatkamaan.Teet jollekkin hyvää.
Ei täällä käy enää kukaan. Kotona saa olla ihan rauhassa ja hyvä niin.
Käytlö seuroissa
ei minullalaan ole rahaa
onki oulun srk salin perhe
Paitsi että joku käy tuhoamassa omaisuuttani.
Mä aina oon ollut en ole koskaan sanonut pahaa sanaa hänestä kun ei ole ollut aihetta
Taas minultakin poistui. Hei mut sinä mun rakas en ole ikinä sanonu susta mitään pahaa kun ei ole ollut aihetta. I have H only loved you. Trust me
Ei tietääkseni kukaan kuulu mihinkään uskonlahkoon? Miten tavalliset ihmiset ketään eristää? En tosiaan tiedä vaikka joku olis hurahtanut uskoon tietämättömiä mut ei kai kukaan tavallinen ihminen lähde sellaiseen eristämiseen mukaan? Mut ketään ei kylään poikkea. Kaikki tutut ajelee vaan ohi.
Sama - samaa vuosikertaa sivusta
Kerro toki palstasetä, että millainen ranch tai mansion sinulla on? Olipa taas stimuloiva monologi. Halusin fasilitoida niille jotka ei kykene lukemaan pahan tahtonsa takia
Oho, kuuluuko heidän toimenkuvaan palstasetä tällaiset lyyriset lausunnot mm median edessä?
Puhuvat kuulonapit korvissa.
Siksi kaikki katsoo, kun menet jonnekin.
Ovat ihmisiä, joista ei heti uskoisi mitään pahaa.
Kieltämättä nämä nappikorvat tärkeän näköisenä saattaa pistää silmään jos tietää että mitään asiaa ei ole siinä..tärkeillä. Tjeu esim r-aseman vasen silmä sisäänkäynnistä katsoen
Ikävä juttu, että kaljat on taas loppu. Tosi on.
Niin tupakit
Niin tupakit
Mitä Mersu tekee täällä mossien joukossa?
No soita sinne oman elämäs uutislehteen ja pyydä santtulavan verran? Sivusta T
On täällä ainakin kaksi todellista henkilöä, minä ja eräs toinen, varmaan on joku kolmaskin, ehkä neljäskin jos hyvin käy. Ei ne todelliset ole koko aikaa palstalla.
mies
Niin on. Oletkohan se mies joka ei enää käy täällä?
Ihan hirvittävää 😉
Sulleko tuli tästä palstaäijän tilityksestä sellainen olo, että olet saanut jotain muka aikaan mitättömästä ”elämässäsi”? T
Hei hetkinen! Yksi tämän maan pahimmista alaikäisiin kohdistuvan nettirikollisuuden paljastaminen on kyllä aivan upea meriitti, siinä samalla ollen upea itsekin. Että kiitos vaan ☺️
Ei terveellistä
Voi olla yksin täällä, toisessa maassa ei. Eipä napostele suomen Kulttuuri.illanjatkoja.
Sulla on nyt liian pienet kuviot. Tätä palstaa luetaan ja kirjoitetaan koko Suomessa. Hangosta Petsamoon. Ei kaikki voi olla sun tuttuja jos et kerran missään käy.
Sama toistuu muuallakin. Käsimerkkejä liikenteessä vastaantulevat autoista ym.
Nehän voi painaa huumorilla.Minua ainakin naurattaa jos joku näyttää minulle keskaria,niin huvittavaa.
Niinpä varsinkin jos niitä on kolme ja niiden erikoisoperaation huipennus on näyttää kesoa keskipenkiltä ruosteisessa pakussa. Sitä varten tänne asti tulitte olen otettu. Siitä kannataa myös kysellä näissä, että höhöhö näitkö kun näytimme keskaria, mutta toisaalta uhriutua jos näin toimitaan takaisin. Miehekkyys suorastaan pyörryttää
Ai on huvittavaa kun sitä on jatkunut jo yli 10vuotta
Ne voi olla vapaa muurarwita
ne kyttää ihmisten tietokoneita älypuhelimia someja etc
oulu
esim kehitin salakielen eräät srk laiset käytti sitä purin sen kävin sen perusteella erään tyypin ovella ja vähän ajan kuluttua sieltä lähti joku karkuun
sama tyyppi paineli jossain myöhemmin karkuun vilkuillen koko ajan
Mille tulee esim koodeja puhelimeen viestejä sillä kielellä esittäytyen milloin miksikin
Kuka täällä tontilla sitten käy? Joku paikallinen hörhö?
Ja jonku on pitänyt saada ne valheet liikkeelle kun kukaan nainen ei ole suostunut edes tapaamaan tai puhumaan. Täys tyrmäys jokaiselta.
saattaa olla vapaa muurareita
Tietää kuka on niillä puikoissa
voi olla vaikka pasila
Luulisi nyt edes joskus jotain kiinnostavan jotenkin toimeentuleva raitis omalla tilalla asuva perheetön yrittäjä. Kaikki on laitettu kuntoon ja pidetään kunnossa. Ketään ei kiinnostanut eikä kiinnosta oikeasti vieläkään. Ihme valheet on saatu kylille liikkeelle kun kaikki välttelee kuin spitaalista.
Minkähän näkönen olet?Ulkonäöllä on merkitystä.Ei vaatteet vaan kasvot,hiukset,hartiat,pylly.Nämäkin kriteerit on katsojasta kiinni.
Sitten se yksi tärkeä pointti,oletko luotettava vai juoruatko naisista kavereille kanssa?
Entäpä oletko läheisriippuvainen(laitat suvun,exän suvun etusijalle)?
Ruma olen, sen tiedän. Juoruilenko? En mutta mistä naisista? Kun ei ole ollut ketään ja mille kavereille? Kun ei ole enää niitäkään. Ei ole exiä eikä sukulaisten kanssa enää missään tekemisissä,no muutaman mut kukaan ei enää käy.
Täällä panetellaan uskovaisia.Ymmärrän kyllä miks mut pitää ottaa yksilöt huomioon.Ei kaikki uskovaiset oo ilkeitä.
Klassista syväjokiurheimat laumaantumista siellä missä järjenvalo ei loista. Syy ei varmaankasn ole sisäsyntyinen tietenkään.