Paypal ja uusi asiakas

Anonyymi-ap

Jos PayPal ei ole sinulle tuttu joten liittyessä saat sen 10e heiltä käytettäväksi.
Paypal on siinä kätevä että sillä voit ystävälle tai jollekulle lähettää pyynnön ja hän voi sinulle sitten maksaa vaikka maksukortilla just vaikka myyt jonkun tuotteen ja maksaa siitä jälkikäteen.

Palvelu on ilmainen ja helppokäyttöinen sekä suomenkielinen.

Käytä uuden asiakkaan etusi : https://py.pl/1nC3WZ

Moi!
Voimme molemmat tienata palkintona 10 €, jos hyväksyt PayPal-kutsuni ja käytät viisi euroa .

13

513

3Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älkää menkö tähän.

    • Anonyymi

      Minä menin ja sain sen kympin liittyessä mikä vika Paypalissa on. Ostoturva ja saan tänne omat kysely gallup yms hilutkin siirrettyä. Kiitoksia aloittelijalle.

    • Anonyymi

      Terkut Pirkanmaalta itsekin liityin.

    • Anonyymi

      Tuollainen 10 € rahasumma on jopa kaikkein nuorimmillekin nykyään aika mitätön raha.

      Kyseisen 10 euron rahan saadakseen pitää antaa PayPalille oman luottokorttinsa tiedot, ja myös käyttölupa veloituksiin korttitililtäsi. Sinulta saamillaan luottokortin tiedoilla PayPal pystyy ennalta kyselemättä veloittamaan suoraan luottokortiltasi maksuja ja rahaa.

      Tässä mielessä joudut jatkossa luottamaan amerikkalaiseen PayPal Holdings, Inc:iin samalla tavalla kuin luotat omaan pankkiisi. Että vaikka PayPalilla onkin nyt täysi pääsy käyttämään luottokorttiasi, he eivät sitä kuitenkaan missään oloissa tee.

      Saamallasi kymmenen euron rahalla pitää antaa loppujen lopuksi aika iso luottamuspotti PayPalin haltuun.

      • Anonyymi

        Luottokorttia ei tarvitse pitää aktiivisena PayPalissa muulloin kuin maksun ajan.
        Maksun jälkeen se kannattaa poistaa sieltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luottokorttia ei tarvitse pitää aktiivisena PayPalissa muulloin kuin maksun ajan.
        Maksun jälkeen se kannattaa poistaa sieltä.

        Vaikkei käyttäisi kuin kerran pari viikossa PayPalia johonkin maksamiseensa, niin kuulostaa silti aika hankalalta muistettavalta.

        PayPal Corporaatio saa minun puolestani keitellä noita korttimaksamisen juttujansa ihan mihin suuntaan tahansa haluavat.

        Olisin vaan toivonut, että olisivat pitäneet rinnalla myös sen perinteiden PayPal -maksamistyylin. Vaikka sitten kokonaan erillisenä osastonansa.
        Siinä riitti kun siirsi omasta pankistansa rahaa PayPal-tilillensä. Sieltä saattoi maksella netin ostoksia. Ilman että pitää oman luottokortin tiedot antaa PayPalin haltuun.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vaikkei käyttäisi kuin kerran pari viikossa PayPalia johonkin maksamiseensa, niin kuulostaa silti aika hankalalta muistettavalta.

        PayPal Corporaatio saa minun puolestani keitellä noita korttimaksamisen juttujansa ihan mihin suuntaan tahansa haluavat.

        Olisin vaan toivonut, että olisivat pitäneet rinnalla myös sen perinteiden PayPal -maksamistyylin. Vaikka sitten kokonaan erillisenä osastonansa.
        Siinä riitti kun siirsi omasta pankistansa rahaa PayPal-tilillensä. Sieltä saattoi maksella netin ostoksia. Ilman että pitää oman luottokortin tiedot antaa PayPalin haltuun.

        No ei tarvii miettiä miksi olet aina perse auki jos käytät paypal pari kertaa viikossa. Oikeasti sitä tarvitsee kerran vuodessa


    • Anonyymi

      Itse huuto.net ja tori kautta myynyt esineen ja siten maksutapana on itsellä Paypal. Ainakin yksi muiden joukossa.
      Moni on siten maksanutkin paypalin kautta eikä siinä siis sen ihmeempää.

      Kiva kun eräs kesäkahvila Porvoossa oli maksutapoina mm. Paypal ja luettuani qr koodin oli porukan kahvit ja makeat siten maksettu. Kätevä oli se kokemus.
      Kiva.

      Se vaan Paypal oma kampanja kuulemma menossa vuoden loppuun.
      Uuden asiakkaan etu
      Saat 10 € bonuksen, kun liityt PayPaliin ja käytät palvelua vähintään 5 € edestä.

      Bonuksen saa vain ensimmäisellä liittymiskerralla, eikä kampanjaan liity sen kummempia ehtoja.
      Kätevät ominaisuudet
      Rahan lähetys pankkitilille, debit-kortille tai toiselle henkilölle.

      Käteisen lähetys noudettavaksi yhteistyöliikkeestä – toimii myös ulkomailla.

      QR-koodilla maksaminen: voit antaa toiselle henkilölle koodin, jolla hän maksaa sinulle. Rahan pyytäminen toiselta henkilöltä helposti.

      Ostoturva ja mahdollisuus siirtää esim. kyselypalkkiot PayPal-tilille.
      Reissussa mukana
      Voit lähettää etukäteen käteistä ja noutaa sen matkakohteessa.

      Toimii globaalisti, yli 200 markkina-alueella.

    • Anonyymi

      >>Uuden asiakkaan etu
      Saat 10 € bonuksen, kun liityt PayPaliin ja käytät
      palvelua vähintään 5 € edestä.>>

      Vähän kuin joku rytkykauppa lupaisi. "Kertaostoetu vain sinulle. Osta meiltä 10 eurolla, saat kesäalennuksena 5 euroa takaisin." Heh, menee aika pieniksi tämäkin vitosen PayPal etu.

      >>QR-koodilla maksaminen: voit antaa toiselle henkilölle koodin, jolla
      hän maksaa sinulle. Rahan pyytäminen toiselta henkilöltä helposti.>>

      Noiden QR-koodien kanssa pelaaminen kuulosta aika antikkiselta. Sellaiselta pappojen hommalta. Olisikohan sinunkin vähitellen aika tutustua nykyaikaiseen MobilePay maksamiseen.
      https://mobilepay.fi/

      >> Ostoturva ja mahdollisuus siirtää esim. kyselypalkkiot PayPal-tilille.>>

      Pelkkänä pankin tilisiirtona rahaa ei voi sinulle PayPaliin lähettää. Kaupan toisella osapuolella on aina oltava myöskin PayPal-tili olemassa. Ei niitä läheskään kaikkialla ole.

      >>Toimii globaalisti, yli 200 markkina-alueella.>>

      Eli siis, Intiat, Bangladeshit, Pakistanuit ym. on mukana?? Aika vähän on tavallisella suomalaisella käyttöä noille 200 eri markkina-alueelle.

      Nykyinen PayPal on epäilyttävän tuntuinen. Miksi niillä on niin kova hinku vaatimalla vaatia juuri oman luottokorttisi tiedot haltuunsa?? Aikaisemmin tällaista vaatimusta ei ollut, mutta viime vonan alettiin sitä kaikilta vaatia.

    • Anonyymi

      tehty ja ollaan paypalissa kanssa.

    • Anonyymi

      Kun antelee oman luottokorttinsa tietoja sinne ja tänne, voidaan sieltä helposti veloittaa automaattisesti ja mitään kyselemättä pieniä summia.

      Tämä tapaus ei liity suoraan PayPaliin, vaan Autopay-parkkeerausjärjstelmään, jonne niin ikään pitää antaa ja tallettaa luottokorttisnsa tiedot.
      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/11085f2f-ab0f-41f8-848b-a5f47b62bb8d

      Suomalainen mies sai 45 euron parkkisakon Norjasta, ja se veloitettiin automaattisesti hänen kortiltaan. Kyseinen mies ei ole koskaan käynytkään Norjassa. "Haluan nyt varoittaa muita suomalaisia."

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      121
      7166
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      495
      5303
    3. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      148
      3266
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      215
      2621
    5. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      41
      2324
    6. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      43
      1272
    7. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      77
      1242
    8. Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta

      Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä
      Pyhäjärvi
      68
      1188
    9. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      11
      1159
    10. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      111
      1133
    Aihe