Ainoa, mikä on pitänyt minut elossa kaikki nämä vuodet. Se, minkä tahtiin hengitän ja astelen. Se, minkä kautta tunnen, koen ja vapautan tunteeni. Se, miten kuvailisin elämäni, jos minulta kysyttäisiin. Se, mikä saa minut itkemään ja nauramaan. Musiikin raaka ja Rakastava voima ja lepo sen sylissä. Kuin ihmisen..
Mutta tiesitkö, että jokainen sävel muistuttaa aina myös Sinusta. Saa elämään sen rakkauden, tuntemaan sen tuskan, läpikäymään sen ahdistuksen, syttymään sen toiveen, mielessäni- aina vain uudestaan, ja uudestaan.
En voi luopua musiikista. En rakkaudesta, joka siitä herää ja täyttää pienen maailmani. En sen vuoksi kykene pakenemaan muistoja Sinustakaan. Ikinä. Siksi olen täällä. Siksi herään, kirjoitan, ja sammun, ja herään, kirjoitan, ja sammun... Aina vain, uudelleen ja uudelleen. Kuten paha tapa. Tai harvinainen herkku.
Miksi kirjoitan Sinulle tänne
6
327
Vastaukset
- Anonyymi
Kaunis kirjoitus. Kiitos🩷
- Anonyymi
Kenestä kirjoitat? Kuka tuo muistoja?
- Anonyymi
Katto kassisesta
Viininpunahilkka kirjoitti:
Hänestä, joka toi mulle musiikin takaisin♥️
Eikä hänen(kään) pidä ymmärtää tätä nyt väärin. En enää kaipaa häntä (romanttisessa mielessä). Kerroin vain, miksei unohdu.
Eikä se haittaa.
On kevyttä kantaa jotain niin painavaa sydämellään, vaikka sitten läpi elämän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761219
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47644Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä305562Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55559Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t232557- 51539
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7510
