Hs tutki: Antti Kaikkosella puoluejohtajista selkeästi paras imago

Anonyymi-ap

https://www.suomenmaa.fi/uutiset/hs-gallup-kaikkosella-puoluejohtajista-selkeasti-paras-kokonaisimago/

"Helsingin Sanomien teettämän imagogallupin mukaan keskustan puheenjohtajalla Antti Kaikkosella on puoluejohtajista selkeästi paras kokonaisimago.

HS:n gallupissa vastaajille esitettiin kymmenen ominaisuutta. He merkitsivät ne puoluejohtajat, joihin ominaisuus heidän mielestään sopi.

Ominaisuudet olivat pätevyys, inhimillisyys, asiallisuus, yhteistyökykyisyys, rentous, karismaattisuus, luotettavuus, lähtisin puoluejohtajan kanssa lasilliselle, puoluejohtaja olisi hauskaa seuraa porukassa sekä haluaisin tutustua puoluejohtajaan paremmin.

Kaikkonen sijoittui ykköseksi viidessä gallupin osa-alueessa: pätevyydessä, asiallisuudessa, yhteistyökykyisyydessä, luotettavuudessa sekä lasilliselle lähtö -kategoriassa. Lisäksi hän sijoittui jokaisessa ominaisuudessa kolmen parhaan joukkoon."

2

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisään: Siis ehdonalaistuomittujien loukossa

      • Anonyymi

        Vaalirahajuttu oli kyllä naurettavuuden huippu, käräjäoikeustuomio. Kuten tunnettua, käräjäoikeudet koostuvat puolueiden edustajista.Jos kaikkien vaalirahaa jakaneiden ja saaneiden asiat olisi tutkittu samalla hartaudella, tuomioita olisi rapissut.
        Mutta kun saatiin yhdelle kepulaiselle tuomio, voitiin muut jättää rauhaan. Esim Kanervalle pitivät liikemiehet 50 000 euron arvoiset syntymäpäiväjuhlat, mutta hovioikeus purki käräjäoikeuden tuomion.
        Kaikkonen ei valittanut käräjäoikeuden tuomiosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      192
      10349
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      22
      9707
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      169
      8303
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      301
      7795
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      180
      6667
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6080
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      66
      5911
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      4967
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      27
      4031
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      160
      2697
    Aihe