Luetelkaahan kaikkien kylien juilat. Monako kertyy?
Juilapopulaatio Tuusniemellä
9
206
Vastaukset
- Anonyymi
Ainakin kaikki juutuupe videoihin liittyvien keskustelujen aloittajat. Ihan kuin ei muuta elämää olisikaan kuin vain kirjoitella juutuupe videoista ja täyttää kirjoituksilla koko palsta.
- Anonyymi
Juilat täyttävät Youtuben videoillaan mutta eivät ymmärrä, että heitä ei arvosta kukaan koska ovat vain yksinkertaisia hölmöjä jotka luulevat olevansa jottaen.
Siksi heistä on niin herkullista kirjoittaa.
Jäpälä tsäpälän pihapuun kaatokin on kuin kuulento.
- Anonyymi
Nauratti sekin pystyyn karsitun pihapuun kaato, miten ihmeessä tuhat pystyyn karsittua puuta muka kaatanut voi olla niin tyhmä?
Jyrsii oksattomaan koivuun lähes sydän puuhun ulottuvan kaatokolon!
Sitten ihmettelee kun puu ei kaadu vaikka kaatotunkilla vänkää naama punaisena ja välillä hakkaa kiilaa kaatosahaus rakoon.
Ei kait se pelkkä tolppaa kaadu kun pito puu on puun painoon nähden järjettömän leveä ja jäjettömän paksu ja järjettömän syvällä.
Eli ei luota omaan osaamiseensa vaan yrittää kovalla voimalla kaataa puun joka kaatuu käsivoimin kun tekee matalan kaatoloven ja on tietoinen pitopuun paksuudesta.- Anonyymi
Tyhmä sinä olet jos luottaa taitoihinsa kaatuu ilman käsivoimia.
- Anonyymi
Missä metsäman on konemiehiä nähnyt tai akujelppi oikeita metsureita?
Me oikeat metsurit lähdettiin savotoilta jo 80-luvun alussa.
Itsekin jätin moottorisahan liiteriin ja ajoin Valtimolle metsäkonekouluun.- Anonyymi
Oikeita tolloja sinne metsiin jäi kun muut teki rahaa. Nyt vingut köyhänä.
- Anonyymi
Juilijoita on joka lähtöön ja osa jää asemalle. Kravattijuilakin löytyy.
- Anonyymi
"Tyhmä sinä olet jos luottaa taitoihinsa kaatuu ilman käsivoimia."
Tietenkin kaatuu mutta mihin suuntaan koska pitopuuta on härkkimällä härkittävä ohuemmaksi ja ohuemmaksi.
Eli puunkaato menee jelppimiseksi.
Me ammattimetsurit sahattiin pitopuu kertasahauksella saranaksi. - Anonyymi
Ampujaman on korotettava JUILIEN JUILAKSI. Se on oikea pääpiru. Se kun ruppee totuuskanavalla mitä selvittämään niin mustakin valkenee ja lupilaiset on vaikka mitä valehelleet.
Nimitteli lupilaista juilaksi ja veti sakkoa kunnianloukkauksesta ja suuttu tietysti ihan hirveesti.
Sais tulla tänne selwvittämään tuon mersakaupan käänteet. Tulisko selvee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1779484Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3527194Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1066072Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen284253- 1714104
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht903842Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu933734Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.353318- 1943100
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik172744