Kyyhkyn metsästys

Anonyymi-ap

Jättäkää rasva maksat kyyhkyt rauhaan!! Paukuttelu häiritsee!! Soitan poliisit jos olette taas nurkilla!!

29

660

    Vastaukset 29

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Millainen on rasvamaksakyyhky?

    • Anonyymi

      Ihramaha metsästäjä

      • Anonyymi

        rasva-aivoiset ihravatsaiset typerykset, suupielistä valuu mässäys ja sylki ja kalja..
        ala-arvoista pohjasakkaa..
        hienostunut ruoka ei edes kuulu teille..


    • Anonyymi

      Eikö se ole 60m asuinrakennuksia.Ei kukaan nurkille saa tulla!!!ampumaan.

      • Anonyymi

        150 m. Mutta se kannattaa kertoa kahdella.


    • Anonyymi

      Haulit katolle lentää...

    • Anonyymi

      Näin tänään vammautuneen sepelkyyhkyn, siipirikko, toimitan hoitolaan. Mukana oli poikanen ensilennollaan. Näitä sieluttomat tappohullut lahtaa! Lempeitä rakkauden lintuja, kyyhkyläisiä. Jotka monen ihmisen ilo kun palaavat elossa kotipihaan ja pesä kotipuussa! Raakalaismaiset lahtaajat, huvittelumuoto tappaa!!

    • Anonyymi

      Kun ei saa ampua ihmisiä pitää purkaa viattomiin eläimiin murhaamisen suoma nautinto! Henkisesti sairaat ihmispedot! Laulujoutsenet lahdattiin melkein sukupuuttoon kun aikoinaan sai. Ei mitään etiikkaa, empatiaa ja ymmärrystä.. tappoaseiden kanssa luontoon häiriköimään. Pelästyttää joka olentoa siellä.
      Rikkoo rauhan. Sepelkyyhky, lempein mahdollinen lintua, rakkauden lintu, rauhan.. ja on vainottu! Pulujakaan ei lahdata eikä harakoita. On vääryys.
      Niin kaunis hopeainen lintu! Haluaa olla rauhassa, ruokkii kyyhkynmaidolla poikasiaan, ei saa olla rauhassa kun barbaarinen murhaajajoukkio alkaa jahdata heti kun voi! Huvikseen. Tunnevammaiset pahuuden ruumiillistumat!

    • Anonyymi

      Suomessa pyssyjä todella paljon verrattuna väkilukuun, aggressiivinen väkivaltainen kulttuuri. Juovuksissakin ammuskellaan. Myös ihmisiä. Rääkätään lemmikkieläimiäkin.
      Psyykkisesti häiriintyneitä kaikki metsästäjät.

    • Anonyymi

      Sepelkyyhkyt on minulle rakkaimpia lintuja.,odotan joka kevät rakkaita ystäviä kotipihaan. Alkaa helvetti joka ainoa vuosi 10.8 kun massamurhaaminen alkaa.
      Olen onneton jokaisen sepelkyyhkyn puolesta, yhtä helvettiä! Suren ja kärsin!
      Ammutaan ihmisille rakkaita ystäviä, kesyjä lemmikkilintuja, eivät saa olla rauhassa missään. Muutkin linnut saa. Psykopaattiset ihmiset saavat nautintoa viattomien ja lempeiden rääkkäämisestä. Kukaan henkisesti viisas ja hyvä ihminen ei tapa muita eläviä olentoja vaan rakastaa ja kunnioittaa niitä ystävinään.

      • Anonyymi

        Montako sepelkyyhkyä sinulla on lemmikkinä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Montako sepelkyyhkyä sinulla on lemmikkinä?

        on nyt ollut viisi lintua... yksi leski.


    • Anonyymi

      "Jättäkää rasva maksat kyyhkyt rauhaan"
      Tämän voi tulkita siten että rasvamaksaset tarkoittaa metsästäjiä tai sanoisiko ampuilijoita

      • Anonyymi

        Eikö sinulla koira ole muuta ruokaa???


    • Anonyymi

      Mänisivät hirviä ampumaan salloo, olis miehekästä, heelle itsetuntoa nostattavaa. Paikallisia saloja perämehtiä riittää

    • Anonyymi

      No ompa sitten paakuttelijoeta

    • Anonyymi

      Kyyhky ärsyttävä lintu!! Tulee pihaan huhuilemaan!! Myrkkyä niille!!!

      • Anonyymi

        ihastuttava suloinen rauhan lintu. Hopeainen, lila, pyhän henget värit. Kirkkaat silmät, lämmin sydän. Hellivät toisiaan puiden oksilla, tunteelliset herkät olennot.
        Oksettaa ihmisten äänet ja melu, autojen ja mopedien jumalaton mekkala, ja kiroilu ja sylkeminen ja rällääminen.
        Keskiaikaista kirkkokuorolaulua, pyhää, rakkauden lintujen meditatiivinen syvyys.
        Pintaliitäjien sieluttomassa hekotuksessa. Koneihmisten räkätyksessä ja karkeudessa,
        Silmänsä sokeat, aistinsa turtuneet, sielu kadotettu, sydän pelkkä kylmä raadollinen lihapala.
        Sydämettömät tuhoajat ja tappohimoiset pedot.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On hyvvee kyyhkyn rinta pannulla! Ja hyvällä mielellä voi niitä pyytää, kun kanta vaan kasvaa kasvamistaan, siitäkin voi kiittää metsästäjien ruokintoja.

    • Anonyymi

      Halpamaista elämässä käydä pienempien kimppuun.Huijata raukkamaisesti. Ei ylevyyttä, ei eettisyyttä. Ala-arvoiset ihmissaastat. Kyyhky pyhä lintu, ette ansaitse sitä. Kyyhkylle koko elämä, teille nopea suupala, sieluttomat mässääjät, epähienostuneet raadolliset typerykset.
      Ainoa metsästyksen muoto jota toivoisin: metsästäjien lahtaus. On hyvin häiritsevä ja elämän tasapainoa rikkova tarpeeton petolaji.

    • Anonyymi

      Vesamatti loiri sanoi että omatunto soimaa yhä kun joskus nuorena kivitti linnun.
      Siinä kansanmies jolla sisäsyntyinen sielu. Omatunto, eettisyys, inhimillisyys, empatia.
      Näillä tappajilla ei omaatuntoa eikä tunteita.
      Tappaisivat mitä vain jos laki sallisi, vaikka satakieliä, joutsenia,kuikkia, punarintoja..
      Salametsästäjiä onkin jättimäärät jo.
      Eläimet jopa kunnioitettavimpia kuin ihmiset.
      On rikollista massamurhaaminen, viattomien, jopa sodissa.

    • Anonyymi

      Väkivaltaviihde ja machoesikuvat..
      Tietty raakalaisporukka tämä tappamisesta tyydytyksen saaja lauma.
      Pari prosenttia väestöstä on psykopaatteja.

      • Anonyymi00027

        Taas se alkaa lahtaaminen ,kesä ruokitaan kyyhkyjä ja sitten nämä muka suuret eräsankarit ampuvat ne ,raukkamaista sakkia.🤮🤮


      • Anonyymi00029
        Anonyymi00027 kirjoitti:

        Taas se alkaa lahtaaminen ,kesä ruokitaan kyyhkyjä ja sitten nämä muka suuret eräsankarit ampuvat ne ,raukkamaista sakkia.🤮🤮

        on halpamaista raadollisuutta!JOtta saa itsekkäästi pienen makupalan vaikka tuhoaa koko kyyhkyperheen. Niillä vielä poikasia pesissä. Mittaamaton määrä kärsimystä minkä ihminen aiheuttaa kaikelle muulle elävälle!!
        Voitte jättää tappovälineenne naulakkoon nyt!


    • Anonyymi00028

      Katsokaa Dave woodpigeon googlaamalla. Kuvia ja videoita. Mitä on rakkaus jonka eläimetkin kokee ja tuntee. Jotkut auttaa eläimiä eivätkä pelkkiä murhaobjekteja!
      Elämme rakkaudettomassa kovassa maailmassa. Yksikään näistä tappajista ei koe tätä rakkauden hienoutta luontokappaleisiin. Yhteyttä! Suojelunhalua. Tavallaan säälittävää heidän sielunelämänsä, koneellisia laumasieluja. Elleivät saisi niin helkkarin paljon aikaan kärsimystä muille olennoille. Onneksi on karman laki ja myös mahdollisuus herätä.

    • Anonyymi00030

      kyllä terveellä psyykellä varustettu ihminen katsoo ja iloitsee elävistä linnuista eikä sarjatulta pitkin peltoja ja metsiä ja veristen raatojen keruu!!
      Ei edes syötävää. Antaisitte lintujen elää, pesiä, lentää rauhassa!!
      Vesa-Matti Loiri sanoi olleensa ahdistunut loputtomasti siitä kun kivitti poikasena jonkin linnun. Pienessä on mikrokosmos. Mitä tekee yhdelle tekee kaikelle.
      Ketkä ampuu on tappajia. Jokainen laukaus on murha eli elävän olennon elämän riisto!
      Tai sen vammauttaminen. Joillakuilla on herkkyys, omatunto, etiikka sisällään. Jotkut kivikovia ja itsekkäitä. Näitä itsekkäitä ihmisiä on aivan liikaa tällä planeetalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      9
      1014
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      966
    3. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      939
    4. 55
      899
    5. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      85
      812
    6. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      766
    7. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      711
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      157
      707
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      63
      683
    10. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      586
    11. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      561
    12. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      524
    13. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      52
      521
    14. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      36
      519
    15. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      497
    16. Teini kuolema

      Jatketaan uudestaan kun poistettu eka aloitus.
      Kajaani
      22
      496
    17. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      26
      470
    18. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      52
      449
    19. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      31
      443
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      246
      408
    Aihe