Kukas eläjä se on tämä mikä kävelyttää koiraansa kylillä ja käy kahvin ja istuu autossa parkkipaikalla ja kuvailee tietä? Musta lierihattu, ruskea nahkaliivi ja olisko tokmannin silmälasit?
Lierihattuinen nahkaliivi mies
11
1092
Vastaukset
- Anonyymi
Mitäs v..tua se sulle kuuluu? Koiraa saa kävelyttää ja kahvilla käydä. Tietäkin saa kuvata, kunhan ei ihmisiä luvatta kuvaa.
- Anonyymi
Ihmisiä ei saa kuvata kotirauhan piirissä. Muuten ovat vapaata riistaa. Ainoastaan jos kuvaus häiritsee julkirauhaa tai henkilö asuu esimerkiksi autossa, niin silloin ei saisi kuvata autoa, jossa asutaan. Menee kotirauhan piiriksi.
Saat mennä vaikka sinne toivonlahden rantaan teinejä kuvaamaan.
- Anonyymi
Käy kysymässä häneltä itseltään jos olet noin kiinnostunut
- Anonyymi
Juuri näin.mitäs se kuuluu kellekkään
.jos häiritsee niin meneppä kysymään. - Anonyymi
Kyllä Ilomantsissa pitää tietää kuka missäkin kulkee. Mistäs muuten puhuttaisiin.
- Anonyymi
Ja kun oikein harmittaa niin pitää keskustelu palstalle kirjoitella.häpeäisi.
- Anonyymi
Entä se nahkasaappaissa lompsiva huivipää? Pää kuin pöllöllä pyörii. Corolla kulkee. Töljöttää muita ilman järkeä? Kyttää s-marketissa? Varoittava esimerkki?
- Anonyymi
Se on varmaan tex willer. Ettäkö oo nuorena sarjakuvia lukenu.
- Anonyymi
Olisiko joku moottoripyörä jäsen jos on nahkaliivi?
- Anonyymi
Tuskin se corolla mies on vaarallinen vaikka tollottaakin ihmisiä.sitä se on tehnyt koko aikuis ikänsä.tulee joka päivä korvesta aikaansa kuluttamaan kylille.
- Anonyymi00011
Chatti odottaa sua 🔥 Tule juttelemaan nyt https://Mia.hoty.lat/Mia#/?/?/jbedgn9da
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1148123Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4137332Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804594Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294349Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-63314Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032739- 1122540
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332505Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps222165Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m12037