Eikö nämä osaa järjestää kunnolla mitään tai myydä muuta kuin väsyneitä ”VIP” paketteja kavereitten formoille. Jos kiinnostaa vain kännääminen niin voi mennä suoraan Waahtoon ja jättää kulttuurista nauttimisen sellaisille jotka siitä jotain tajuaa.
https://www.ita-savo.fi/paikalliset/8756796
Junttien järjestämät junttijuhlat
19
562
Vastaukset
- AnonyymiKyllä Olavinlinna on oopperalle tarkoitettu, ja siinä se onnistuu. Akustiikka ja puitteet eivät ole muille esinntyjille parhaat mahdolliset. Musiikki pauhaa niin kovasti, että itse esiintyjä ja sanat jää taustalle. Ilo ilman viinaa näkyy vielä monen kohdalla pitävän paikkansa. 
- AnonyymiKulttuuri? Onko se jotain syötävää? - AnonyymiJust noin!Eihän juntit muuta teekkään,kuin syövät enemmän,kuin tienaavat! 
 
- AnonyymiTotta, että junttien pitää aina esittää, että tässä ollaan jotain! Itsensä nolasivat, hävetti heidän puolestaan. - AnonyymiKerro kenen puolesta häpesit? Olitko siinä seuraamassa kuten minä? Hienoa oli ja arvostan yritteliäisyyttä ja etenkin sitä että hienoja kulttuuritapahtumia järjestetään.Esiintyjät olivat upeita ja Olavinlinna täynnään musiikin rakastaja.Joillakin meni hauskanpito musiikin edelle,ei se meitä haitannut.Karjalainen vei voiton.Upea oli viikonloppu ja kokemus ikimuistoinen. 
- AnonyymiKetkä nolasivat ittesä ,nimiä.!!! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ketkä nolasivat ittesä ,nimiä.!!! No ne "hauskan pitäjät". 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:No ne "hauskan pitäjät". Ota sinäkin se kireä pipo pois päästäsi ja ota rennosti,tai pysyttele vain siellä oopperajuhlien katsomossa .Ettei nyt vaan olisi taas joku ihmeellinen kateus kyseessä ,kun et päässyt mukaan .Jos sinulla ei ikinä ole kenestäkään mitään HYVÄÄ sanottavaa niin olisit hiljaa! Sinun mielipiteilläsi kun ei ole kuitenkaan mitään arvoa.! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ota sinäkin se kireä pipo pois päästäsi ja ota rennosti,tai pysyttele vain siellä oopperajuhlien katsomossa .Ettei nyt vaan olisi taas joku ihmeellinen kateus kyseessä ,kun et päässyt mukaan .Jos sinulla ei ikinä ole kenestäkään mitään HYVÄÄ sanottavaa niin olisit hiljaa! Sinun mielipiteilläsi kun ei ole kuitenkaan mitään arvoa.! Harvoin varmaan esiintyjä itsekin paheksuu " nautiskelijoitten" käytöstä. Ei ole arvostelut aiheettomia. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Harvoin varmaan esiintyjä itsekin paheksuu " nautiskelijoitten" käytöstä. Ei ole arvostelut aiheettomia. Emmeköhän me kaikki halukkaat mukana oltu, ja jäi lippuja vielä myymättäkin. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Harvoin varmaan esiintyjä itsekin paheksuu " nautiskelijoitten" käytöstä. Ei ole arvostelut aiheettomia. Esiintyjä itse ei maininnut sanaakaan! Miksi sinä mielesi pahoitit? Ethän ollut edes paikalla.!!! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Emmeköhän me kaikki halukkaat mukana oltu, ja jäi lippuja vielä myymättäkin. Kerro tarkemmin mukana olostasi ja jäljelle jääneistä lipuista,hah...et muuten ollut! Tulet tänne vaan rääpimään tyhjää päätäsi ja arvostelemaan työtään tekeviä ihmisiä .Menisit sinäkin töihin niin jäisi vähemmän aikaa tyhjänpäiväiselle horinalle. 
 
- AnonyymiJunttien järjestämät juntti juhlat???? Kuka tai ketkä on on juntteja ,ketkä ei osaa järjestää kunnolla mitään???? Mikä teitä Savonlinnalaisia vaivaa? Mistä johtuu ettette ole mihinkään tyytyväisiä? Aliarvioitte kaikkea ja kaikkia! onko se sitä perisavolaista kateutta vai mitä? Miksi on niin jatkuva paha olo? Eikö siellä ole apua saatavilla ongelmiinsa kun se purkautuu noin ikävällä tavalla ? - AnonyymiNäetä kaekesta valittajia vaevvoo se peri-itäsavolaene katteos! Siihe ee taejja olla mittää liäkettä suatavissa:D:D 
 
- AnonyymiArvostus näille jotka laittavat itsensä likoon ja näitä tapahtumia järjestävät. Ja ainakaan minua normiyleisössä paikallaolleena ei häirinnyt. Tällaisiin konsertteihin kuuluu ilopuseroon ja voi rällästääkkin. - AnonyymiNaulankantaan. Tämä järjestäjien mollaaminen ja se, että itä-savo lehti riekkuu ja nostaa tällaisen mustamaalauksen esiin on taas niin tarkoitushakuista. Itä-Savolla on omat suosikit ja tämän tilaisuuden järjestäjä ei ole, niin sitten lehti aloittaa mustamaalaamisen. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Naulankantaan. Tämä järjestäjien mollaaminen ja se, että itä-savo lehti riekkuu ja nostaa tällaisen mustamaalauksen esiin on taas niin tarkoitushakuista. Itä-Savolla on omat suosikit ja tämän tilaisuuden järjestäjä ei ole, niin sitten lehti aloittaa mustamaalaamisen. Naulankantaan. Lehden toimittajahan vielä tyhmyyksissään paljasti tämän, kun hän somessa kyseli, miksi Hesari ei tykkää Savonlinnasta, kun kirjoittaa koko ajan negatiivisia juttuja. 
 Itä-Savo lehdestä näkee hyvin selvästi, keistä lehden toimittajat tykkäävät ja keistä ei. Ilmeisesti pitävät lukijoita niin tyhminä ettei tätä nähtäisi.
 Lopetin tästäkin syystä lehden tilaamisen jo vuosia sitten.
 
- AnonyymiTyhjänpäiväinen lehti,mutta hyvä sytykkeenä talvella takassa ja ajaa asiansa bioskassa😃.Kuolinilmoitukset tulee katsottua ,siinä ne tärkeimmät . - AnonyymiMaksettuja naaman rääpiöitä niin lehti kuin some täynnään...Paljonko teillä on provikka 😂👍menkää ihan oikeisiin töihin jos pääsette? 
 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset605130
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut283749
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti713500
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012858
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral942752
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302690
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa131921
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161716
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2021508
- 1551380