Eivät edes korkoa maksa säästöilleni
Kuinka kehtaavat
Lopetin Nordean kun vaativat rahaa tilistämi
4
240
Vastaukset
- Anonyymi
Ulkomaalaiset pankit maksavat korkoa talleuksille. Suomalaisissa pankeissa on kartelli ja lisäksi kyykyttävät asiakkaita jos erehdyt pyytämään lainaa.
- Anonyymi
Pankithan antavat mielellään lainaa, jos arvioivat lainanhakijalla olevan maksukykyä - sehän on pankkien perusbisnestä. Jos ei lainaa saa, niin vika on hakijassa, ei pankissa.
(ja kyllä suomalaisetkin pankit korkoa maksavat) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pankithan antavat mielellään lainaa, jos arvioivat lainanhakijalla olevan maksukykyä - sehän on pankkien perusbisnestä. Jos ei lainaa saa, niin vika on hakijassa, ei pankissa.
(ja kyllä suomalaisetkin pankit korkoa maksavat)Lainapäätös Suomalaisesta pankista on erittäin pitkä ja byrokraattinen prosessi. Pankin bisnes on tehdä ei mitään, ei palvelua, ei korkoa eikä riskiä. Pankit, vakuutusyhtiöt ja eläkeyhtiöt lepäilee muiden rahojen päälle. Niillä ei ole tarvetta tehdä mitään muuta kun kyykyttää.
Valtion takaus on olemassa ja rahaa on mutta pankkeja kiinnostaa enemmän EU direktiivit yms hömpät. Asiakaspalvelu on nollatasoa ja vastaaminen kestää viikkoja jopa kuukausia. Suomalaispankit takovat ennätys tuloksia tekemällä ei mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1361970
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1281625Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11506Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881413- 321381
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321204Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet501090- 241089
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221021- 50872