Olen sanonut perässä ajajista. Jarruvalot voi merkitä hätäjarrutusta

Anonyymi-ap

Väitän että ei monikaan kaupungissa toisen perässä ajaja usko että jarruvalot merkitsee hätäjarrutusta. Kesäkuun alkupuolella tapahtui tämä.

Aikuinen ajoi pyörätiellä ja käänsi äkkinäisesti pyörätien ajoradan ylitykselle, 3m ennen varsinaista ylityspaikkaa.

Minä pysähdyin, kun olin jo ennakoinut hieman tilannetta. Perässäni ajoi uutukainen auto vm 2024, se pysähtyi kun seinään, noin 30 km/h nopeudesta. Sen perään ajoi takana tullut ja sen takana tullut. Olivat muutaman vuoden vanhat latumerkit uutena 70-100 000 e maksaneet autot. Ei ollut tutkat/törmäys laitteet kytkettynä. Kuski ei ajan tasalla. Molemmat 30-40 v reippaan oloisia miehiä.

Nyt on asia vakuutusyhtiössä ja poliisissa käsitelty , en ollut syyllinen ja auto säilyi naarmuttomana.

2

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voin lisätä että mun kahden auton perään on ajettu. Tyttäret ajoivat silloin autoa. Kuorma-auto ja nuorimies. Lisäksi kun olin tilataksissa, eräs ajoi meidän perään. on muuten aika epämiellyttävää vaikka nopeus on ehkä 30 km/h. Meni monet yöunet.

    • Anonyymi

      Ei kaikissa autoissa ole kyseisiä varusteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe