Timo Soini laukkaa kepun listalle, olisiko mikään uutinen, rahat loppuu lorvaillessa, kuten meiltä köyhiltä eläkeläisiltä.
Voisimmepa mekin hypätä, vaikka Isisin joukkoihin, joita rikkaat arabit rahoittaisi., no se oli ajatus kukkulalta, kesken puuron ja vellin nielaisun.
Voisimmepa mekin hypätä, vaikka Isisin joukkoihin, joita rikkaat arabit rahoittaisi., no se oli ajatus kukkulalta, kesken puuron ja vellin nielaisun.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Soini onkin Rehellinen,Vastuuta kantava,Uskova,Sivistynyt kansanmies jolta Valehteleva,Kiero ja Vaarallinen WaffenSS porukka kaappasi puolueen. Onneksi Timo ei pelkää ja uskaltaa kertoa miten asia on. Kyseinen WaffenSS kun saattaa käydä kopauttelemassa vasaralla tai vaikka ampumassa jos kertoo heistä totuuksia. Keskusta pystyy tarjoamaan Timolle turvallisen kodin ja suojelun näiden peruSS natzien uhkaa vastaan.Lentävät kuin mitättömyys vaalituvalta jos Timppaan kajoavat🌈💦💦💦
Tuleeko Soini viemään Kaivoksen uusiokäytön toteutusta eteenpäin ?
Ompa Kepun palkkaama sonnanlevittäjä aikaisin/myöhään vittuilemassa.Et taida nukkua lainkaan.Tuo sekoilusikin viittaa siihen suuntaan.
Uusi vitsi areenalle, satuseppoja lisää.
Loppuiko Soinilta sopeuttamisraha, haluaa muutamaksi vuodeksi eduskuntaan että saa uudelleen sen voimaan. Siinä on mies joka on elänyt aina muiden rahoilla, oikeita töitä ei olebtehnyt koskaan.
Paraskin sepustaja siinä, voi varjele.
Olet oikeassa, näin on nähty täälläkin siivessä, Arkadianmäki ruokkii kaikki tyhjäkäynnillä olevat, ylisyötetyt...
Tuo teksti väärässä kohti. Tosiaankin, eikö saa enää sopeuttamisrahaa.
Niitäkin nikkareita on vielä pötkössä.
Naurua pimeässa, sinulla huumorintaju kohdallaan, "varsinkin tuo rehellisyys, se kulminoituu keskustan aatteen pimennysverhoihin."
Onkohan näitä ns.aatteita vielä olemassa, paksu rahapussi on tyhjää kaninnahkaa parempi tänäpäivänä.
🤣🤣🤣🤣🤣kiitos nauruista! Kävihän se ahkeraan kabsan piikkiin rukousaamiaisilla rapakon takana. Siinä ainoat "saavutukset" mitä mieleen tulee. On kyllä kolestroli tukkinut suonet ihrapallolla.
Takapuoli pystyssä kuulemma rukoili, ja antoi ukaasia, ettei naisille kuulu abortti.
...kele.
Kuka muistaa paloauto varkauden kylillä? Se oli aikaa se!
T o l l o, putositko puusta nyt menossa syöttökaukalon uusi nöf, nöf.
Kai vanhoilla vennamolaisilla on uuden puolueen etsintä.
Nykypersut on kaukana entisestä SMP, stä
Hyvä, kun tämmöinen persu-puolue on olemassa.
Nyt näille uusnatseille ja muillekkin epämääräisille kulkijoille on oma puolue, jossa saavat rauhassa esitellä omaa maailmankatsomustaan.
Se puolue, siis persut, kestää parhaiten kaikenlaiset, mitä kummallisimmat ulostulot.
Eikä mikään muu puolue suostuisi olemaan niin nöyrästi Kokoomuksen apupuolue.
Kyllä minun mielestä on hyvä, että on perus suomalaispuolue.
Nyt näille kaikenlaisille epämääräisille on oma puolue.
Sulle pitäisi olla hullujen puolue.Ai miin sehän on toiselta nimeltä Kepuvas.
Tiedäks sä, onko revolverimies Vornanen päässyt vankilasta vapaaksi.
On siinä kelpo perus suomalainen.
Juuri tällaisia persut tarvitsee oivana esimerkkinä kannattajilleen.
Oletko sinä tämä Sii kajoleta muuttanut, joka kehuu olevansa narsistinen psykopaatti vai oletko valehtelijoiden klaania?
Ja sinä olet kunnon lahtariKepulainen"" Koska PERSUISTA aletaan maksamaan ns.tapporahaa?" "pitääkö mielestäsi Perussuomalaisten hankkia luotiliivit?"
Kyllä juuri Sinua on täällä useat nimittäneet narsistiksi psykopaatiksi ja suureksi valehtelijaksi Kärsämäkinen Älä vääristele asioita vaikka kuinka olisit kapteeni.
Nyt näet itsesi jo useana. Narsimisi on huipussa. Olet vielä vainoharhainen, kun näet joitakin kärsämäkisiä jokapuolella.
Sinä puolestasi näet siikajokisia joka puolella Olet vainoharhainen !! ""tavoitelkaa rauhaa kaikkien kanssa ja pyrkikää pyhitykseen sillä ilman sitä ei kukaan ole näkevä herraa""Hebr.12;14 Siinä on ortdoksuskovaiselle hieman Raamatun tuntemusta.
Näet jo ortdoksuvia? Mitä ne ovat. Taidat olla toksinen ihminen?
Tarkoitin "Ortodoksiuskovainen" painovirhepaholainen iski .sorry pilkunn....ja Kateeni
Tein tarkoituksella painovirheen testatakseni oletko kapteeni .Hehän ovat hyyyyyvin tarkkoja muotovirheistä.
Eikö se yks' kapteeni ole rannankylältä minipalttoonsa kera.
Entä se teidän entinen sanomien kirjuri, mitähän kirjailee, kulloinkin asioita kutalehtii, joku esitti viisaan vinkin, näyttää kirjolehtinen vilahtelevan, tekstit hieman erikoislaatuisia.
Suppopaarmat pistelee pikkupoikia.
Sullahan on totaalisesti puurot ja vellit sekasin.
Miten persut liittyy smp:hen??
Maalaisliitto, smp, on kepuliketkut, ei persut.
Ps ketkulaiset oli sdp:n apupuolue. Joko pääs unohtuun? Et näköjään ymmärrä ollenkaan tuota kieroilua.
Sbastian Tynkkynen Putinnuori on loikannut?
Lopettakaahan tuo keskinäinen sättiminen, ei kuulu tähän aloitettuun kommenttiin.
Syventykää joskus asiaan, synnyttäkää asian poikasta, tai pysykää mieluummin pois. Thank you!
Siis Soinin asiattomaan haukkumiseen? Taidat olla meidän käpykaartilaisa persuja?
Kuinka niin haukkuminen, itsehän tuo sooloilee.
Tänään Iltiksen Timo Haapala sivaltaa aihetta mukavan terävästi.
Kaveri on usein ajan hermolla, niin nytkin.
Vihellämme mennessämme.
Lisäys näissä valehtelijoissa ovat varsinaiset mätäpaiseet.
Tarkoitat varmaan Suurinta valehtelijaa eli Emoji;tä
Tuosta olen samaa mieltä. Hän on tunnettu myös yhden äänen ihmeenä.
Mitä helv**** peruja, kukaan ei kanna minkään puolueen viittaa, joutavaa jorotusta.
Syksyn suuri mätäpaise, puhisee, punertaa ja puhkeaa.
Väärä arvaus ja oletus, metsään meni.
Nuku yösi rauhassa.
Luepa aloitus. Väitätkö, että siinä ei viitata puolueeseen. Oletko tyhmä vain pelkästään persu?
Ei pidä paikkaansa, katsohan omaa tyrääsi.
Olet tollojen kuningas.
Heh heh Paljastuit itse tolloksi ja voin vakuttaa, että en ole K*h*röiden kunkku.
Anna nyt tuon jonkun Kähärän olla rauhassa, meitä tolloja on laidasta laitaan.
Joka puolueessa omat pöllönsä, silmät selällään.
Mutta ei valehtelijoita.
K*ski Kepusta on 100% ;n varmuudella Kepun EmojiPelle. H***visto Ei ole edes Kepun jäsen eli JÄLLEEN Valehtelit.Kaikki kirjoituksesi on pelkkää sontaa!!
Miksi hullu itse väittää olevansa kepulainen emoji. Sitten???
Jälleeen olet väärn henkilön kimpussa. Olisiko syytä mennä suljetulle?
Miksi olet VÄÄRÄN henkilön kimpussa? Mars mielisairaalaan Hopi hopi.
Olet siis leimattu H**visto.
Mitä tarkoitat sanalla "leimattu" ? Yrität pelotella,Ei onnistu.
Tiedättekö mistä hullun tunnistaa?
Kerron sen sunnuntaina, koska jään mielenkiinnosta odottamaan.
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
Tenhoa uhkaillaan.Leimattu tarkoittaa kaatamista,kun se on merkitty eli leimattu.Tehkää rikosilmoitus uhkailijasta.
Rahat lopöu?? Kyl tuo suurisuuläski nauttii leveetä elämää meidän rahoilla. Toivottavasti iskee slaagi
Ei hämää tuo väärinkirjoitus.Yritä keksiä parempi keino Kepun emoji PELLE..
Ei soinilta lopu saa soppeutumisrahhaa liki.6000€/kk.ei kannata lähtä töihin. Sipilä nostaa linden nostanu 20v.karpela nostanu 25v jo ym.