KUNTIEN VALTIONAPUA LEIKATAAN JÄLLEEN:
ORPO LEIKKAA jälleen KOULUTUKSESSTA.
Anonyymi-ap
21214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Pakko on sopeuttaa koska vasemmisto ay mafioineen ei halua Suomen talouden nousevan. Jos ei sopeuteta niin velka kasvaa liikaa, menot kun eivät saisi ylittää tuloja. Ei pidä valittaa vaan mennä töihin ansaitsemaan lisää verorahaa haluamiisi kohteisiin.
Mikä on tuo sinun usein mainitsema ay mafia tai nyt puhuit jostain ay mafioineen? Kerro nyt mistä on kysymys ja mitä tarkoitat noilla sinun mafioilla?
Esität vielä tyhmempää kuin olet, jokainen tietä mikä on ay mafia, se on ay järjestö joka toimi mafian keinoin eli uhkailun ja kiristyksen keinoilla saadakseen ylimitoitetut vaatimuksensa läpi ja siitä se työttömyyden kasvu nykyään alkaa!
No sinullahan on nyt sitten ainutkertainen loistava mahdollisuus tehdä rikosilmoitus viranomaisille ay-liikettä vastaan , jos sinulta nyt vain löytyy tarpeeksi paljon uskottavaa näyttöä ja faktaa siitä että ay-liike on syyllistynyt täysin laittomiin rikoksiin.
Satu-setä (Kok.) esitti ylimitoitetut vaatimuksensa Amerikan malliin ja ne menivät eduskunnassa läpi heikentäen osa-aikatyön kannattavuutta ja suosien kokoaikatyöttömyyttä:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011424914.html
Petteri: Me rakennamme uudestaan luokkayhteiskuntaa. Demokratia kuuluu menneisyyteen. Kansaa täytyy hallita lujalla kädellä ja kepillä.
KKK SY EK aivan vastaavia ei sitten mitään eroa.
Uhkailu kiristys ja lahjonta keinoina.
Mitä selität Seliseli setätäti?
Et edes ymmärrä mitä demokratia on, se on enemmistön päätösvaltaa ja siihen ei kuulu minkään järjestön ylivalta, kuten ay mafiosot kuvittelevat. Siinä päätökset tehdään enemmistön voimin hallituksessa, jotka sitten eduskunnan eli kansan enemmistö hyväksyy ja se on se ainoa oikea tie demokratiassa.
PERSKOK OLI RASISMIRIIHESSÄ YKSIMIELINEN KOULUTUS LEIKKAUKSISTA.
Petteri on lukenut 12 vuotta valtiotieteitä ei hän elämää ymmärrä saatanan ketku
Milloin leikataan politiikasta???
Hallitukselta leikattu jo järki.
Tai oliko sitä alunperinkään?
Voitaisiin aloittaa eläkeleikkaukset ex-kansanedustajien sopeutumiseläkkeistä ja ajaa heidät töihin.
Kaikki edustajien verottomat ja kuitittomadti edut pois kokonaan.
Korvaus vain kuitteja vastaan Ei ilman.
N6kykäytäntö ruokkii harmaata taloutta!
Ainakin nykyinen halliotus järkeä omaa enemmän kuin SS vitoshalliotus! ((SS = Sohlo Sanna)
Kerro miten se on oikeasti nähtävissä, kun kukaan muu ei tuollaista ole havainnut. Siis oikeasti nähtävissä, ei mitään luuloja ja uskomuksia.
Mikä on puolue, joka korostaa eniten koulutuksen merkitystä ja on
kautta aikain leikannut eniten koulutuksesta ?
Kokoomus.
Kokoomuksen leikkaukset näkyvät yhteiskunnassa:
https://www.satakunnankansa.fi/lukijalta/art-2000011425601.html
Kokoomus kera RKP suomenkielisiltä ei sveduilta.
Nyt on pakko leikata yritystukia ja niiden alennettuja verokantoj!
Nuo loisyhtiöt yritykset ja yrittäjät verojavieroksuvia verenimijöitä.
On pakko lakkauttaa KKK!
Lindtmann lupasi tehdä sen heti kun PM pesti toteutuu.