TIEDOTE KOULUTILOISTA
Sustera Oy on tehnyt yläkoulun moduulirakennukseen rakenneavauksia kesän aikana ja tutkinut niistä otetut näytteet. Rakenteissa ei ole havaittu näkyviä vaurioita eikä näytteissä poikkeamia. Koulutyö on käynnistynyt niin moduulirakennuksessa kuin alakoulu-lukion tiloissakin normaalisti.
Siinäs näitte taitaa olla näiden sisäilmaongelmaisten kotona hometta ja lapset / opet oireilee kotiongelmia koulutiloissa.
Luulosairautta. Missään rakennuksessa ei tämä väki kykene oireettomina olemaan ja se on fakta. Katsokaa vain kunhan uusikin koulu tulee...
Koulutilojen homeongelmat
6
499
Vastaukset 6
- Anonyymi
Sammuttaako kunta rakennusten ilmanvaihdon öisin, viikonloppuisin ja loma-aikana? Tämä on yleisesti tunnistettu ongelmien aiheuttaja. Onko sinulla esittää millaiset perusteet esittämillesi väitteille? Vai luuletko asioiden olevan niin? Joka yksi luulosairauden taso sekin.
- Anonyymi
Onhan se hyvä laittaa kunnan syyksi kun ollaan kotona flunssassa eikä noudateta käsihygieniaa.
- Anonyymi
Juuri näin, puhumattakaan korvien syväpesun laistamisesta ja naapurin kissan tuijotus.
- Anonyymi
Eikös ne kannattas nyt heti purkaa pois. Saastuneita kuitennii.
- Anonyymi
Kuhtukaa ilomantsin kunnasta asiantuntijat. Tuloo kunnasta semmoset miehet nuuhkimaan niin kohta puretaan poikkeen. Ensin tuloo pari kaveria vähä pölyyttämään paikkoja. Sitten tuli lähtö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1511251Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1191048Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset215798En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.59771- 64742
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä26729- 136705
- 45641
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57622Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss58564