TIEDOTE KOULUTILOISTA
Sustera Oy on tehnyt yläkoulun moduulirakennukseen rakenneavauksia kesän aikana ja tutkinut niistä otetut näytteet. Rakenteissa ei ole havaittu näkyviä vaurioita eikä näytteissä poikkeamia. Koulutyö on käynnistynyt niin moduulirakennuksessa kuin alakoulu-lukion tiloissakin normaalisti.
Siinäs näitte taitaa olla näiden sisäilmaongelmaisten kotona hometta ja lapset / opet oireilee kotiongelmia koulutiloissa.
Luulosairautta. Missään rakennuksessa ei tämä väki kykene oireettomina olemaan ja se on fakta. Katsokaa vain kunhan uusikin koulu tulee...
Koulutilojen homeongelmat
6
432
Vastaukset
- Anonyymi
Sammuttaako kunta rakennusten ilmanvaihdon öisin, viikonloppuisin ja loma-aikana? Tämä on yleisesti tunnistettu ongelmien aiheuttaja. Onko sinulla esittää millaiset perusteet esittämillesi väitteille? Vai luuletko asioiden olevan niin? Joka yksi luulosairauden taso sekin.
- Anonyymi
Onhan se hyvä laittaa kunnan syyksi kun ollaan kotona flunssassa eikä noudateta käsihygieniaa.
- Anonyymi
Juuri näin, puhumattakaan korvien syväpesun laistamisesta ja naapurin kissan tuijotus.
- Anonyymi
Eikös ne kannattas nyt heti purkaa pois. Saastuneita kuitennii.
- Anonyymi
Kuhtukaa ilomantsin kunnasta asiantuntijat. Tuloo kunnasta semmoset miehet nuuhkimaan niin kohta puretaan poikkeen. Ensin tuloo pari kaveria vähä pölyyttämään paikkoja. Sitten tuli lähtö.
- Anonyymi00006
Iltaa yksin? Muuta se kuumaksi deitiksi 😈 https://Leslie.hoty.lat/Leslie#/?/?/1lr6rnyfz
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218576Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307837Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105428Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825069Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294869Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2363369- 1253104
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352996Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin842985Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242596