Hallituksen kaavailemat kiristykset

Toimeentulotuella elävät huolestuivat hallituksen kaavailemista muutoksista. Työttömänä olevien tulisi jatkossa hakea ensisijaisesti työttömyystukea toimeentulotuen sijaan.
5153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Menkkee ihmiset normaali töihin niin ei tarvitse kittuutella tai jos haluaa tulla toimeen vähällä niin mikä ettei. Eikös se ole jokaisen omavalinta. Jokaisella on mahdollisuus menestyä, tulla rikkaaksi tai olla köyhä.

Äänestä
  • Huonosti sinä politiikkaa seuraat, tämä hallitus on tehty 70 000 uuta työtöntä.
    Ai nyt on hyväksyttyä työllä vaurastua.
    Kovasti sinä olet kritisoitu Mariinin tienistejä.
    Tämään tätä ja huomenna toista.

    Äänestä

  • juup,
    perintöprinssi perintötilan peräkammarissa,
    peilailoo...

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Huonosti sinä politiikkaa seuraat, tämä hallitus on tehty 70 000 uuta työtöntä.
    Ai nyt on hyväksyttyä työllä vaurastua.
    Kovasti sinä olet kritisoitu Mariinin tienistejä.
    Tämään tätä ja huomenna toista.

    Ja höpöhöpö. Kaikki puolustelut työttömyydelleen on merkki laiskuudesta ja saamattomuudesta. Työttömyyden ja köyhyyden syy näkyy peilistä.

    Äänestä

Työkanavassakin paikkoja vapaana,,vaatimus jäsenkirja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toimeentulotuella elävät huolestuivat hallituksen kaavailemista muutoksista. Työttömänä olevien tulisi jatkossa hakea ensisijaisesti työttömyystukea toimeentulotuen sijaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu