Tuo kohta jossa bussi ja ratikka kolaroivat on vaarallinen muillekin. Jalankulkijana saa olla todella varovainen Hämeenkadulla tuossa kohtaa. Toinen vaarallinen paikka on Hämeenkadun ja Hatanpää valtatien risteys jalankulkijoille.
Voisiko näihin kohtiin laittaa valot.
Epäilen, että joku kauhea onnettomuus saattaa olla vielä edessä.
Tampereen keskustorilla kolari
8
100
Vastaukset
- Anonyymi
Keskustorilla on bussit, taxit, jalankulkija, ratikka kaikki ilman mitään järjestystä. Siinä joku aina saa turpaansa liikenteen näkövinkkelistä.
Hämeenkadun ja Hatanpäänvaltatien risteyksessä on liikennevalot, mutta ruuhka-aikana liikaa liikennettä. Kun risteyksen ylittää on aina tunne, että kuolema tulee pian.
Ehkä joku ymmärtää mitä tarkoitan. Pitää katsoa eteen, vasemmalle, oikealle, taakse samaan aikaan. Joku tekee virheen niin kallo on halki. - Anonyymi
Tuo törmäys johtui siitä, että bussin kääntyessä sen takaosa kolhaisi ratikan oveen. Peräylitys on monissa linja-autoissa niin iso, että takapää ikäänkuin "koukkaa".
- Anonyymi
Aha, bussit saisivat olla isompia on siis juuri väärä kehitys!! Eli pienemmät bussit on parempia!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aha, bussit saisivat olla isompia on siis juuri väärä kehitys!! Eli pienemmät bussit on parempia!!
Väärin ymmärretty. Kysymys on siitä, että pienempi akseliväli mahdollistaa risteyksissä ketterämmän kääntymisen. Siitä on seurauksena, että taka-akselin jälkeen kori ulottuu vielä pitkälle, että saadaan enemmän matkustajia mahtumaan.
- Anonyymi
Risteyskolari pyörällä tai jalankulkijana on juuri tyypillinen Teemu-tilaajan kuolema. Tavallinen, pieni kuolema. Toinen on sairaalareissu, jossa todetaan, että mitään vikaa e ole ja sen jälkeen äkkikuolema mökillä. Taviskuolema siis.
Narkomaanin tyttöystävän tappaa mies, avomies tai ex. Narkomaani mies kuolee yliannoksen.
Kohtuu käyttäväpienalkoholisti kuolee sairaalassa johonkin keuhkokuumeeseen.
Minä yritän välttää Temukuolemia.
Pari kertaa olen meinannut kuolla hienosti. (kaduttaa, etten antanut mennä... Olisi ollut hieno kuolintapa)- Anonyymi
Liikennekuolemat tulee niille jotka eniten ovat liikkeessä.
Epäilen, että saatan sairastua ja mietin näyttävää itsemurhaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liikennekuolemat tulee niille jotka eniten ovat liikkeessä.
Epäilen, että saatan sairastua ja mietin näyttävää itsemurhaa.LuxusTemukuolema kuuluu ison kesämökin omistajille. Köyhäkin voi tehdä tämän kuoleman, menee kalastamaan ja saa sydänkohtauksen.
Lihava vii saada urheilullisemman kuoleman urheilemalla yhtäkkiä Keski-iässä täysillä. Sydänkohtaus urheillessa, wau!
- Anonyymi
Temukuolemia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 892026
- 1281372
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231310Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau271261- 661192
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3351013- 78891
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?53848- 121767
- 82756