Miksi vasemmistolaisten keskuudessa ollaan pakolaismyönteisempiä?
Johtuuko se siitä, ettei vasemmistolaiset maksa pakolaisten aiheuttamia kustannuksia?
Johtuuko se siitä, että pakolaisista köyhinä toivotaan lisää kannattajakuntaa?
Rajalaissa demareilla oli sentään järki kädessä, mutta Vasemmistoliitto olisi haalinut tänne rajan täydeltä väkeä ja siinä ei olisi yksi Mikkelin rivitalo riittänyt.
Voisiko joku vasemmistolainen perustella, miten saadaan velkalaiva kääntymään ja perustella erittäin avointa maahanmuuttopolitiikkaa.
Toivottavasti keskustelu pysyy asiallisena ilman syyttelyä ja rasismia erilaisia näkökulmia esiintuoden.
Mihin perustuu pakolaisten ottaminen vasemmistolaisuudessa
6
168
Vastaukset
- Anonyymi
"MIKÄLI SDP haluaa kasvattaa jäsenmääräänsä ja voittaa vaaleja, Rönnholm kääntäisi katseensa maahanmuuttajiin"🤔
”Tuskin koskaan olen ollut niin uupunut kuin välillä tässä hommassa” – Rönnholmin avoin tilitys yli 6 vuodesta SDP:n puoluesihteerinä | Demokraatti.fi https://share.google/gLXe7n7OJYtgpNRhe - Anonyymi
loisivat ihmiset haluavat kaltaisiaan lisää, ja kun heitä ei löydy riittävästi Suomesta, pitää niitä rahdata vaikka Afrikasta.
- Anonyymi
Vasem.Liittohan syntyi kommunistien uusluomuksena skp ja skdl Marksilais Leninisti Stalinistin maailmanvallankumouksellisesta unelmasta, jonka ihanne oli neuvostoliitto. Tuohon ihanteeseen täytyy saada suomi sekasortoon, jotta ihmisten omaisuuteen olisi näillä luusereilla vapaa oikeus.
- Anonyymi
Neuvostoyhteiskunnan ihannointi elää edelleen vahvana vasemmistoliittolaisten mielessä.
- Anonyymi
Eduskunnassa jatkuvasti toistavat fraasia, rikotaan kansainvälistä oikeutta ellei kaikkia tulijoita oteta vastaan, eikä rikoksiin syyllistyneitä saa karkoittaa. Missään sopimuksissa ei velvoiteta ottamaan kiintiöpakolaisia, eikä antamaan turvapaikkaa rikollisille, vaan turvapaikanhakijan on noudatettava sen maan lakeja johon on saapunut. Neuvostoliitto hajosi joten sen tilalle tuli islam, täytyy olla jokin autoritaarinen järjestelmä jota suojella, alistaa ja vaientaa länsimaalaiset palvelijoiden rooliin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551206
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.911189Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 18895
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45803Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112778Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64732- 12707
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72603