No niin, iltalehdessä vähän mariinin työllistämis juttuja, tuli veromaksajalle miljoona lasku, antakaa vain demarien hoitaa nämä työllistämis asiat kyllä se laskukin on myös sen mukainen mutta ei yhtään työpaikkaa vaan ihan olivat 9 e päiväläisiä. Siinä teille mariini 75% työllisyys HAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA Älkää hyvät ihmiset enää äänestäkö näitä valehtelioita!! Rahat katoaa mutta ei yhtään työpaikkaa vaan työpaikojen menetyksiä tuli tuhansia jopa kymmeniä tuhansia ja lisää tulee koko ajan!! Vielä vähemmän tämä kakaralauma saa aikaiseksi, velkaa ei muuta!!!
Juu, että silleen
Anonyymi-ap
488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Marinin hallituksen PARAS työllistämistoimihan oli oppivelvollisuusiän nostaminen 18vuoteen, eli kaikki alle18 oli töissä. Toinen parannus oli työttömäksi laskettavien ikärajan nostaminen muiden EU maiden tasolle.
Varsinaisia saavutuksia oli valtionvelan kasvattaminen 106miljardista 156miljardiin, ostovoiman ja varallisuuden ROMAUTTAMINEN 2009 tasolle, lainojen korkojen nostaminen useiden vuosien lähes 0%:sta yli 5%:iin!!! Ei tarvitse ihmetellä sitä valtavaa konkurssien ja irtisanomisten määrää vuodesta 2020!!! sekä satojen tuhansien putoamista KÖYHYYSLOUKKUUN!!!! Kiitos SDP!!!! En tosiaankaan tiedä KUKA teitä edelleen haluaa äänestää!!!!!????
Äläpä valehtele. Marinin hallituksen ottama velka oli vain 39 mrd, josta iso osa nollakorolla.
demarit, paras tapa tyhjentää valtion rahat, ja vielä omille demareille.
demarit - kaikki itselle, muista välittämättä,, kiitos Antti, Tytti ja Näkkis..