Eiköhän se yksi pelle riitä siellä sekoilemassa eli stubbi meinaan, ei sinne enää pekkaa tarvita sekoilemaa ja maailmaa pelastaa!! Koska suomihan on niin rikas maa että että elättää vielä palestiinan kansankin ym. matulaumat!!!
Juu, että silleen
5
136
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä sinun ongelmasi on? Sinä itse luultavasti.
- Anonyymi
Suomen presidenteistämme Stubbin Ale on ylivoimaisesti kielitaitoisin. Hän on myös sujuvakäytöksinen ja aina kohtelias nykypoliitikko.
Juttelimme tästä erään entisen presidentti ehdokkaan kanssa vähän suu mutrussa mutta ei se mitään. A.S on vielä nuori mies. Moneen presidentin vaaleihin käypä ehdokas.
Ai se suun mutruisuutemme? A. S ei nyt sitten ole meidän puolueemme keulakuvia.
Näin tällä vuosikymmenellä. Katotaan sitten joskus miten äänestetään.- Anonyymi
Stubb lähinnä tyrkyttää itseään pöytiin, joissa tehdään päätöksiä, ilman että hänellä on ymmärrystä tai asiaosaamista.
- Anonyymi
Juu, ei se pelkkä kielitaito riittä, kun stubbi oli pääministeri n. 3kk ja siirrettiin syrjään osaamattomuuden takia. Niin mitäs se presidentti lupaa pelastaa koko maapallon, niin siitä on jo sanottu stubille jotain rajaa puheisiin ja lupauksiin, esim orpo on jo puuttunut asiaan, koska tämä stubbi lupailee sellaisia asioista mitä ei edes kuulu presidentille.
- Anonyymi
Haavistoa tituleeraataan rauhanrakentajaksi vaikka yhtään konfliktia ei ole missään ratkaissut, Darfurissa toimi avustajana ja poistettiin kesken neuvottelujen. Ulkomisterinä rikkoi ulkoasiainhallintolakia ja hallintolaki, mutta ilkesi pilkata Mika Aaltolaa kyseenalaistamalla, saako virkamies osallistua politiikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986428KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3605974Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602893Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072348Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072018- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331158