Omaksi parhaaksi

Toivon että hän elää elämänsä parasta aikaa ja kaikki on elämässä kohdillaan. Jotkut kohtaavat jo aikaisessa vaiheessa sen, jonka kanssa sitoutua loppuelämäksi. Tavallaan olen heille jotka löytävät hieman kateellinen mutta kunnioittavalla tavalla. Minun on myös aika nyt antaa itsellenikin mahdollisuuksia jotta löytäisin. Jatkan nyt muuta polkua eteenpäin, jotta olisin vihdoin onnellinen näiltä osin.
10350
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Taas tätä samaa ulinaa. Olet tahallasi aiheuttanut hänelle kärsimystä ja nyt leikit jotain hyvää ihmisitä. 🖕

Mieheltä > Naiselle

3Äänestä
  • Kerro ihmeessä keneks kuvittelet aloittajan.
    Säästyy muilta arvailu.
    -sivusta

    Äänestä

En ole enää opiskelija... Kaikki ei aina mene niin kuin suunnittelee…;)

Äänestä
  • Sanoo valkotakkinen. Kuulemma. ;)
    -rantarolex

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sanoo valkotakkinen. Kuulemma. ;)
    -rantarolex

    Sähän sen tiedät. Sun kommentit on just sellasia että on viimoseen viivaan vedetty. Yksinkertanen

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sähän sen tiedät. Sun kommentit on just sellasia että on viimoseen viivaan vedetty. Yksinkertanen

    Kaksnaamasista ei paljoo vedellä. ;)
    -sivusta

    Äänestä

Menikö miehelle vai naiselle?

Äänestä
  • Miehelle ja varatulle meni, enkä enää vastaa näihin mitään koska asia on jo selvä palstan ulkopuolella. ap

    Äänestä

Arvostaisin kasvotusten samaa tietoa!

Äänestä

Teet aivan oikein. Usko minua. Suurinta rakkautta on laskea irti. Ensin pitää rakastaa itseään että voi rakastaa muita. Opettele kuuntelemaan kehoasi. Sydäntäsi. Lopulta aivosi ohjautuu oikeaan suuntaan. Älä pakota kehoasi tekemään asioita mitä muut käskevät. Kuuntele sisintä. Maadoita itseäsi maailmaan. Kävele siinä ilman kenkiä. Me olemme kaikki yhtä. Se tulee meille minkä kuuluu tulla. Kun ihminen voi hyvin se vibraa positiivista energiaa. Kun se houkuttaa. Pitää myös osata blokata ne jotka syövät sinusta sen hyvän energian. Mene sinne missä sinua kuunnellaan ja missä sinun on hyvä olla. Minä löysin rauhan. Ikävästi näen nykyään heti toisen ihmisen auran. Sen sain. Mutta osaan lopettaa kommunikaation heille jotka ovat vanhassa ajassa. Ja huonossa tilassa. Toki jos ihminen on vastaan ottavainen voin ehkä auttaa. Muuten. Elän vain itselleni. Ja nautin elämästä
Love&peace

3Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toivon että hän elää elämänsä parasta aikaa ja kaikki on elämässä kohdillaan. Jotkut kohtaavat jo aikaisessa vaiheessa sen, jonka kanssa sitoutua loppuelämäksi. Tavallaan olen heille jotka löytävät hieman kateellinen mutta kunnioittavalla tavalla. Minun on myös aika nyt antaa itsellenikin mahdollisuuksia jotta löytäisin. Jatkan nyt muuta polkua eteenpäin, jotta olisin vihdoin onnellinen näiltä osin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu