Tilasin länkkärin digilehden ja ilokseni huomasin että siellä näytetään empeen pelejä. Empee pelaa nyt aika mukavan näköistä futista. Eilen kärkipeli Oulua vastaan oli ihan voitettavissa, turhaan vetäytyivät alas 1-2 johtomaalin jälkeen ja vastustaja alkoi saamaan paikkoja ja tasoitti aika nopeasti. Oon pari peliä nyt katsonut ja on hyvä ja taitava joukkue. Itse en ole asunut Mikkelissä enää vuosi kymmeniin, pitäis ajella joskus Urskiin livenä katsomaan kuten silloin joskus aikoinaan.
Käytkö MP.n peleissä
Anonyymi-ap
10346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olen käynyt. Hyvällä kelillä aika hyvin porukkaa peleissä. Joukkue on kyllä hyvä ja voittoputkessa.
En käy, kun olisivat edes alkuperäisiä Mikkeliläisiä eikä muualta ostettuja ei kiinnosta.
Niin. Edellisessäkin pelissä oli viisi omaa kasvattia avauksessa.
Kävin katsomassa viimeksi 60-vuotta sitten
Päätin etten mene MP peliin ennenkö nousevat liigaan ja viimeinen peli minkä olen kattonut. Oli Liiga peli jokunen aika sitten. Kuitenkin kävin kesällä peli kattomassa ja kyllä jäi hyvä fiilis, vaikka ei liigassa pelaakaan. Elikkä fiilis jäi, että ens kesänä käyn kyllä kattomassa useamman pelin.
Jos MP pelaisi vielä yhtä porrasta alempana, tulisi vieläkin enemmän voittoja. Jos nyt nousu tulee voitot loppuu ja aletaan parjata joukkuetta, kuten ennenkin. Jookos kookos?
Se on just näin
Alakerta hieman heppoinen, hyvä mokke paikkaa kyllä sitäkin. Toivotteko nousua vai olisiko tää sarjataso missä kannattais olla?
Ihan hyvin voi pärjätä ylemmässäkin sarjassa kuten edelliset kaudet osoittivat. Hankala Mikkeliin on kasailla nykyisillä resursseilla menestyvää joukkuetta, mutta hyvä että edes joku yrittää.
Esimerkiksi Kissat siirtyneet puhtaan harrastefutiksen pariin edustuksen osalta.
Puolustukseen olisi voinut satsata enemmän kyllä. Hyvin on pelannut topparina seuran oma kasvatti Laiho.
En käy. Homoja on siellä kieli pitkällä. Siis kävin kerran yhden tytyn kanssa 50 vuotta sitten. Sain pillua.