🙄🦞🫖 vaan illallisesta. Jenkeissä eräs sinkkunainen osti 12 dollarilla lipun sinkkujen illalliselle. Lippuun sisältyi siis illallinen ja muitten sinkkujen tapaaminen. Kun hän meni ravintolaan, ei henkilökunta tiennyt asiasta yhtään mitään. He eivät olleet nähneet pääsylippuakaan ennen. Nainen päätti tilata juoman ja odottaa, ettää jotakin tapahtuisi. Mitään luvattua ei tapahtunut, joten nainen tilasi toisen juoman. Ravintolan omistajaa säälitti hänen tilanteensa niin, että hän tarjosi kakkupalan ilmaiseksi.
Olipa tuokin julma tapa leikkiä toisten tunteilla rahankeruumielessä.
https://www.stara.fi/2025/08/17/nainen-osti-lipun-yksinaisten-illalliselle-kukaan-muu-ei-saapunut-paikalle/
Nyt ei ole kysymys lounaasta
5
233
Vastaukset 5
- Anonyymi
Luin sen uutisen sattumoisin muuten vaan. Oli joko huijarin tekemä juttu tai jos oli oikea tapaaminen niin mahdolliset osallistujat miettivät varmaankin että miksi mennä kun ei sinne kukaan muukaan mene. Tapahtuman mainostaminen on voinut olla niukkaa jolloin tieto on voinut jäädä ihmisiltä saamatta.
Huijarin on täytynyt tehdä se sinkkuillallinen juttu. Muutoinhan ravintolassa olisi tiedetty siitä pääsylipusta minkä piti sisältää illallinen ravintolassa.
Otan tästä kirjoituksestani kuvankaappauksen, kun tämä oudosti häviää palstalta.
- Anonyymi
Olipa onnellinen loppu. Sen piti mennä näin. Toivottavasti on ollut sitäkin hauskempi jatko :)
Niin. Saihan nainen ilmaisen kakkupalan ravintolassa. Myös somessa hän sai osakseen myötätuntoa kertoessaan tapahtumasta.
- Anonyymi
Hyvää yötä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411583- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69956Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi303841- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37629
- 62602
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7601Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571
