moi noko kokemusta onko lapsuus aja epilepsia uusinut aikusen ,täyttin täänää 24 v ja mulla oli lapsen epilepsia ,ja viimesin kohtaus oli 7-6 vanhana ,pientä vapinaa on ollu nyt välillä vuoden ajan ,ei joka päivä .t minna 1981
onko kellän lapsuus ajan epilepsia
minna1981
41627
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla oli muksuna ja loppu vissiin alle 10-vuotiaana. 2-kymppisenä päässäni "räjähti" - sain rajun kohtauksen yli 10 vuoden tauon jälkeen.
Onneks on noi lääkkeet. Ne tosin vetää pään niin jumiin ettei paljoa eroa kohtauksen jälkeisestä voinnista. :(
Mulla oli lapsena abdominaali epilepsia.Eka kohtaus oli n.3-vuotiaana,viimenen 12-vuotiaana.Kohtauksia ei ole ollut 15 vuoteen,mutta lääkärit kyllä silloin lapsena ollessani sanoivatkin että "menee ohi" murrosiän jälkeen.
Taidan kuulua tähän onnettomien ryhmään, sillä mulla oli yksi kohtaus kymmenen vuotiaana. Sitten lähes kymmenen vuotta "terveenä" ja parikymppisenä tuli takaisin. Vaikka lääkäri sanoi että menee murrosajan jälkeen ohi. Palatessa ehti tulla kolme kohtausta ennenkuin lääkitys saatiin aloitettua. Nyt kolme vuotta taas ilman kohtauksia lääkkeiden avulla. Tässä sitä sitten miettii, että mikäköhän se tilanne on nyt, kun lääkäri ehdotti, että kohta voisi ehkä purkaa lääkityksen. Terve vai ei?
sama kuin heität arpaa,tuhon kysymykseen terve,vai ei,kohtaukset voivat palata tai olla pois jne.minulla on kans ollut vuosia ilman kohtauksia, aina joskus palanneet.