Lassila & Tikanoja

Anonyymi-ap

Lassila & Tikanoja hitaudestaan kuuluisa tyhjennetään kartonkiastia(4-pyöräinen)silloin kun huvittaa/jaksetaan,se on ollut viikonlopusta lähtien tyhjentämättä nyt sinne ei pian mahdu MITÄÄN! jos ei ala jotain tapahtua niin minä käyn repimässä ne kyltit alas ja haistatan pitkät haisevat paskat sen lafkan suuntaan.Kerron muillekin että miten PERKELEEN! hitaita siellä ollaan seuraava vaihe on että panen isännöitsijän tyhjentämään sen kuomulliseen peräkärryyn, tässä menee luottamus satavarmasti se on ihan saletti käykö muidenkin kierrätysastioiden kohdalla samoin pahoin pelkään Lassila & Tikanoja suuri vitsi.

5

424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tällä menolla jätekatoksesta tulee kaatopaikka ja sitähän ei asukkaat halua eli pitäähän hommien eli tyhjennyksen hoitua eikö niin? pian sinne ei uskalla viedä mitään kiertoon menevää jos ei mitään sen suhteen tapahdu niin lopputili ja näkemiin.

      • Anonyymi

        Tuo keskustelun avaus ja kommentti Lassila & Tikanojasta ne on aiheettomia koska sen kartonkiastian tyhjennyksen hoitaa Kiertokaari Oy joten syytin väärää tahoa,täten pyydänkin mitä nöyrimmin anteeksi tuota purkaustani ketkä tyhjentää ne katoksen muut astiat?


    • Anonyymi

      Tikanpojilla on yks kovis h-d jäbä töisä, iha päällikkö ja nokka pystösä!!

    • Anonyymi

      Tunnetaan myös nimellä Laiskuus & Tyhmyys Oyj

    • Anonyymi

      Vai etti se Lassila. No löysikä se niitä kanoja ja jos, niin montako?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      231
      4148
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      114
      1394
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1075
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe