1.1. Kansalaisten tahto ja joukkovoima - se joko on tai ei ole.
(Strategia) Nykyisen tilanteen edellyttämällä "pienellä vaihteella".
-Käytännön toimintaa; vapaana perinteisestä poliittisesta prosessista.
- Toiminta korostetusti lain puitteissa, mutta korostetun rohkeasti, kuvia kumartamatta, vallanpitäjien mielipidevainoa säikkymättä.
1.2.
Tavoite on FIXIT
- Se on kuin sodankäynnissä painopistealue, johon (teoriassa) kaikki voimat on keskitettävä; se on kuin läpimurtokohta vihollisen pääkaupungin valtaamiseksi. Mutta siitä huolimatta on nähtävä koko kartta, ja tunnusteltava olosuhteita kaikkialla syystä, että painopistealueemme rintamatilanne on nyt meille epäedullinen. Pitää harjoittaa epäsuoraa lähestymistapaa, jolla voimme esimerkiksi yhdistää Totuuden ja Vapauden käsitteitten varsin laajat ongelmat yleistilanteen esittämiseen. Että ei kävisi teoriassa ja käytännössä niin kuin esim. pakkoruotsin vastaiselle liikkeelle, jonka maailmankuvan kapeus ja yksipuolisuus on suorassa suhteessa sen huonolle menestykselle huolimatta suhteellisen suuresta näkyvyydestä.
Kansaa ei kiinnosta "pelkkä pakkoruotsin poisto" enempää kuin "pelkkä Euroopan unioni".
TAVOITETTA ON LÄHESTYTTÄVÄ NIIDEN MONIEN ONGELMIEN KAUTTA, JOTKA KANSALAISIA KIINNOSTAVAT.
Euroskeptikko
FIXIT - kymmenen pointtia pohdittavaksi
Anonyymi-ap
0
320
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617