Pirjo Hannele on saanut tarkastajalta ohjeet miten menetellä likaisen kaivon suhteen .
Kuulin kylillä
19
368
Vastaukset
- Anonyymi
Kertoi kyllä ihan itse videollaan.Ei tarvii lähteä kylille kuuntelemaan 🫵😂
- Anonyymi
Mä en seuraa hänen videoita .Sä läski niin seuraat
- Anonyymi
Läski seuraa läskiä 🐖
- Anonyymi
Juuri näin, itse kertoi..
- Anonyymi
Sen pitää vesinäyte läh ja putsauksen ym maksaa väkäleuka näin mulle yks kyläläinen puhu oli ollut yhteydessä jo tarkastajaan.
- Anonyymi
Tiedetään koska Pirjo itse tämän toi julki videollaan. Ei tarvitse sinun kerrata..
- Anonyymi
Juu ei väkäleuka vähällä pääse !! Tulee kunnon laskut !!
- Anonyymi
Oli tarkastaja kuulema sanonut niin jotta vuokranantajan olis pitänyt tehdä tuo kaivonputdaus ym jo edellisten vuokralaisten jälke kun oli tietojen haisevasta vedestä.
- Anonyymi
Tietone.
- Anonyymi
Ihme kun PH ei ole valittanut käyttövedestä videoillaan, ennenkuin nyt!? Hän on käyttänyt vettä ainakin saunassa ja suihkussa viime syksystä asti😯
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihme kun PH ei ole valittanut käyttövedestä videoillaan, ennenkuin nyt!? Hän on käyttänyt vettä ainakin saunassa ja suihkussa viime syksystä asti😯
RUPES VALITTAAN VASTA KUN TIMO TEKI KANAVALLEEN VIDEON TUOSTA KAIVOSTA JA SEURAAJAT NÄKI MITEN PASKANE KAIVO ON .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
RUPES VALITTAAN VASTA KUN TIMO TEKI KANAVALLEEN VIDEON TUOSTA KAIVOSTA JA SEURAAJAT NÄKI MITEN PASKANE KAIVO ON .
Elä huuva
- Anonyymi
⚠️⚠️⚠️
- Anonyymi
Voi polone, elä kehtoo omia tautejas muiden syyks pistää.
- Anonyymi
Pirre on taas ollut enemmän vanhalla talolla..eikö oo mennyt kaupaksi?
- Anonyymi
Asuntokauppa takkuaa nyt. Kannattasko oottaa seuraavaa buumia? Aika ajoittain maaseudun töllit menevät kuin kuumille kiville hyvään hintaan.
- Anonyymi
Kannattaisi koettaa otsonointia hajumaailman hävittämiseksi? Tunkkainen hajukirjo karkottaa ostokuumeessa olevat.
- Anonyymi
"Ihme kun PH ei ole valittanut käyttövedestä videoillaan, ennenkuin nyt!? Hän on käyttänyt vettä ainakin saunassa ja suihkussa viime syksystä asti😯"
Tottunut hoitotyössä ihmisten kusen, paskan ja eritteiden hajuun, ja lisäksi kun on asunut kissojen ja koirien kanssa vanhoissa taloissa niin hajuaisti on "tahhiitunna".
Eli ei maista eikä haista vaikka vesi olisi kusta.
Vähän sama tilanne kuin entisaikojen lypsykarja tiloilla.
Kaikki navetta kamppeet kumisaappaista lähtien tuvan uunilla kuivumassa.
Lehmättömät vieraat haukkoivat kuuman tuvan ovella henkeään.
Semmoiset lehmänpaska eekumit tuvassa olivat. - Anonyymi
Jos vesipumppu ei olisi alkanut veden puutteessa temppuilemaan niin Pirjohannele joisi edelleen metsäkaivon raikasta lähdevettä.
Autuaan tietämättömänä mistä vesi tulee.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1069244- 928876
- 177851
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756233Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585328En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234335Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?64291- 384193
- 394083
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..873857