Mies oletko hyvä rakastaja ( mielestäsi) lue päivän HS enemmän...( ehkä et ole ihan top-tyyppi)?

Anonyymi-ap

HS / 20.8.-25
"Haussa hyvä rakastaja
Tiesitkö, että ensimmäinen tunnettu penetraatio tapahtui 385 miljoonaa vuotta sitten? Emme mekään. Tämän tiede kertoo parinmuodostuksesta ja seksistä.

(Tilaajille)
Vaikka biologia saa meidät haluamaan seksiä, kulttuuri muokkaa paljon sitä, miten me sitä harrastamme.
Vaikka biologia saa meidät haluamaan seksiä, kulttuuri muokkaa paljon sitä, miten me sitä harrastamme. Kuva: Tara Moore / Getty Images

/Mikko Puttonen HS
19.8. 18:00/

Entinen huippukoripalloilija Earvin ”Magic” Johnson kertoi harrastaneensa seksiä tuhansien naisten kanssa. Hänellä onkin monta valttikorttia: hän on kookas, atleettinen, rikas ja arvostettu.

Nämä kaikki ovat fyysistä ja sosiaalista pääomaa, joka lisää miehen menekkiä kumppanimarkkinoilla." etc.
///
( juttu tilaajille) / ostajille...
_____________________________
Huom!
"Valttikortit" joita harvoilla esim. palstan haaveioijoilla ja runkmanneilla ei ole! Miksiköhän?

4

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kai ymmärrät että "hän on kookas, atleettinen, rikas ja arvostettu." eivät silti tee hyväksi rakastajaksi?

      • Anonyymi

        Keskimäärin kyllä, sillä "tuhannet kumppznit" ovat jonkunlainen meriitti kuitenkin.
        Libidoa jz sex-kuntoa tulee jo ahkeran käytön kauttakin.
        Ottamata nyt kantaa esimerkki miehen etniseen taustaan jolla myös seksimarkkinoilla joku merkitys on ( ainakin naisiin)?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keskimäärin kyllä, sillä "tuhannet kumppznit" ovat jonkunlainen meriitti kuitenkin.
        Libidoa jz sex-kuntoa tulee jo ahkeran käytön kauttakin.
        Ottamata nyt kantaa esimerkki miehen etniseen taustaan jolla myös seksimarkkinoilla joku merkitys on ( ainakin naisiin)?

        Se vain kertoo että "superjulkkis" saa helposti seuraa, hän voi siltikin olla itsekäs rakastaja joka ajattelee vain itseään.
        "No, the number of sexual partners a person has does not directly correlate with their sexual skills. Sexual skills are developed through experience, communication, and a willingness to learn and adapt, not solely by the quantity of partners. While a larger number of partners might provide more opportunities for practice, it doesn't guarantee better skills, and someone with fewer partners can still be highly skilled"


    • Anonyymi

      Hönön ulosanti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      204
      2368
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      40
      1582
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      135
      1232
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      288
      1028
    5. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      972
    6. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      296
      940
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      912
    8. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      906
    9. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      19
      774
    10. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      763
    Aihe