Mulla ei oo ajokorttia

Jos hankin jokin mönkijän tai mopoauton niin minkälaista asuntovaunua noilla saa vetää?
16411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Siis mönkijällä tai mopoautolla vetää asuntovaunua?

Äänestä
  • Niin ajattelin.

    Äänestä

Ihan sellaista vaunua kuin itse haluat, tosin kovin painavaa ei noilla pysty vetämään ja ei ajokortilla ajeta, eikä sitä tartte mihinkään.

Äänestä
  • Paljonko nuo asuntovaunut painaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Paljonko nuo asuntovaunut painaa?

    Yhtä viisas kysymys kuin paljonko iso kivi painaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Paljonko nuo asuntovaunut painaa?

    Ihan pienimmät painaa 100-200 grammaa. Niillä jaksat pöristellä vaikka iskän ja äiskän olohuoneen matolla. Mutta älä pärskytä liikaa sylkeä!

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Yhtä viisas kysymys kuin paljonko iso kivi painaa?

    Mille alueille pääsyliput ovat pakollisia iisalmessa

    Äänestä

Ei kyllä pitkiä matkoja ehkä jaksa mönkijällä vetää,hirmu letka kertyy taakse...huh ja hoi

Äänestä
  • Eilen veti asuntoautoa traktori Eteläntiellä ja hyvin näkyi matka sujuvan .

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Eilen veti asuntoautoa traktori Eteläntiellä ja hyvin näkyi matka sujuvan .

    Korjaan.. asuntovaunua.

    Äänestä

Ajokortin hankkiminen on paljon viisaampaa, niin voi valita auton mikä sopii omin tarkoituksiin. Ei sitä sokeana tai muutoin vajaana, kannat ajaa niitä mönkijöitäkään.

Äänestä

Ei meilläkään ollut ajokortteja ennen autokouluja, parakkipojat ei saanu helposti sittenkään.

Äänestä

Ite oon jo 30 vuotta ajanut ilman kortteja, rekkoja, henkilöautoja ja muita vekottimia. Ei oo kortteja vielä tähän päivään kyselty,

Äänestä
  • Että rohkeesti vaan autoille jos taidot riittää, korttia tuolla kukaan kysele,,,,

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Että rohkeesti vaan autoille jos taidot riittää, korttia tuolla kukaan kysele,,,,

    Lainkuulijaiset eivät ajele ilman ajokorttia.

    Äänestä

Et mitään. Edes itsesi. Tien tukkoja jo muutenkin tarpeeksi. Ns.mönkijät/mopoautot. Ei mitään järkeä trafilla sallia rakkineet tielle. Peltoajeluun moiset. Vaaraa vaan liikenteeseen. Sama kuin 17v ajoluvat. Kännykkä näpissä???

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos hankin jokin mönkijän tai mopoauton niin minkälaista asuntovaunua noilla saa vetää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu