Saatko yritystukee

Anonyymi-ap

Paljonko saat

Jatko yrityksen autolla ja vähennä kaikki kuusi verotuksessa
Toisen kuin palkansaajat ei saa mitään kuluvähennyksiö

Saavat vaan maksaa kaiken

5

154

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menis töihin jos se kannattsi


      Nyt ku pieni palkka ja mitään kuluja ei saa vähentää toisin kuin lois yrittäjät saa kaiken vähentää
      Ksiken
      Kyllä palkansaaja kin pitäisi saada vähentää tulonhankkimis kulut

    • Anonyymi

      Minä olen ajanut viimeiset 35 vuotta firman autoilla aina kaikki ajot. Bensakulut menee tasaisesti firman kuluiksi, oli ajamisen kohde mikä hyvänsä.

      Mitään bensalaskuja tai korjauslaskuja tai muitakaan kauppalaskuja en ole maksanut vuosikymmeniin, koska kaikki yrittäjän kulut menee automaattisesti verovähennyksiin.

      Kun vaan firman kortilla maksaa, missä tahansa kaupassa sillä maksaa, niin ei niistä kukaan jälkeenpäin kysele mitään. Sikäli yrittäjän elämä on täysin huoletonta ja hyvää elämää.

      • Anonyymi

        Firman tilille tulee muutenkin hirveitä summia rahaa. Senkun laskuttaa menemään vaan.


      • Anonyymi

        Olette kyllä ihan oikealla, rennolla yrittäjämeiningillä liikkeellä, niin kuin yrittäjien kuuluukin. Mutta älkää kuitenkaan paljastako ihan kaikkea noille palkansaajille.

        Täytyy nekin pitää motivoituneina niihin omiin hommiinsa. Että saadaan taas sitä kautta sitten niiden verorahoista lisää yritystukiaisia meille.


    • Anonyymi

      Palkansaajat maksaa veroissaan yeittäjien loisimsien

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kolme tunnistetta kaivatustasi

      Anna kolme tunnistetta kaivatussasi!
      Ikävä
      68
      1236
    2. Kai mua vähän

      Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine
      Ikävä
      138
      1044
    3. Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä

      Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i
      Maailman menoa
      111
      680
    4. S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä

      Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant
      Maailman menoa
      22
      605
    5. Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee

      Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku
      Tv-sarjat
      16
      591
    6. Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen

      Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁
      Ikävä
      61
      541
    7. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      32
      541
    8. Mies miksi moinen vetäytyminen?

      1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku
      Ikävä
      52
      509
    9. Mitä vit,,tua!

      Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul
      Suomussalmi
      22
      486
    10. Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta

      Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk
      Haapavesi
      62
      475
    Aihe