Saataisiinko Satama-areenalle actionia lisää Sheikin Romuralli

Anonyymi-ap

Eksoottista tapahtumaa Areenalla , Almgrenin kuminpolttajat ja seuraavaksi ihmisen hakkaamista eli nk nyrkkeilyä.

Voitaneen odottaa että Sheikki Laakso romuralleineen tulee kokeilemaan ilmanvaihtosa ja kuminpolttos.

Ei päässeet palloilijat uuteen saliin , pitää rakentaa viereen seisomaan uusi arkkitehtooninen rahanreikä kun ei virkamiehillä pysynyt metrimitta piirrustuslaudalla.
Rakennusmestarit;
Backstaff ; Hall. pj. juristi Haminasta Tapio Lepistö , jäsenet Heli Paasi Kymenlaakson Vesi sekä Kari Savolainen Steveco joten asiantuntemusta oli .

Ei toteutununut idean isien Mika Arolan ja Pekka Postin sekä monen muun Palloiluhalli unelma vaikka lisärahaa päättäjiltä tulikin.

Liigakoripallo muuttanee Kotkansaarelle – Kantasatama ja vanhan linja-autoaseman seutu vahvimmat ehdokkaat

Linja-autoaseman alle parkkitalo, Ismo Räty hoitamaan.

1

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ktp ja Peka pitöisi saada sinne pelaamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      52
      6819
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      95
      5296
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      96
      4882
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      7
      4710
    5. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      19
      4547
    6. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      73
      4539
    7. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      52
      4192
    8. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      23
      4115
    9. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      4087
    10. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      173
      4035
    Aihe