Jos olet menettänyt kaiken et menetä enää mitään?

Anonyymi-ap

Ne jotka ovat huijanneet netissä rahasi tililtäsi, tiedät varmasti tekijät?

Ei yhtään kannata ihanoida noita tekijöitä, tämä on yhteinen asia joka pitää kitkeä Suomesta!

Valitettavan suuri este on politikot, aluepolitikot, laki.

Kaikkien erityisesti huijattujen tulisi ottaa asia haltuun muuten ei tuommoinen meininki vähene.

Onneksi on internetti, tekijä voi löytyä myöhemmin heidän vapauduttua vankilasta ulkomailta joka tietysti helpottaa palautteen antamista, ulkomailla kun on jengejä enemmän jotka eivät myöskään heistä pidä.

Murskatut sormet nettihuijareille olisi parasta torjuntaa jolla vähenesi rikokset. On maita jossa poistavat sairaalassa rikoksen suuruuden mukaan kädet ja jopa jalat ihan laillisesti, eikä eurooppalaisten mielipide niissä maissa niitä tekoja estä.

2

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahimpia nettihuijarimaita on Suomen lisäksi erityisesti Intia jossa luokkahuoneen kokoiset ryhmät huijavat miljoonia vuodessa ympäri maailmaa? Suomessa lukuisat uusrikkaita intialaisia ihanoidaan vaikka ei tiedetä miten rikastuneet.

      Ukrainalaisia erityisesti kuljetelleet huumeita pohjoismaihin myös, heillä voi olla merkittäviä toimintoja myös internetissä?

      Pohjois-Korea erittäin taidokkaita mihin toimintaan vain?

      Vaikeampaa löytää Afrikanmaanosasta jossa valtavassa mittasuhteessa katkeroituneita tietokonealan työntekijöitä irtisanottiin etätyöntekijöinä yhdysvaltojen suuresta yrityksestä?

      Suomen turvallisuus käyttää mustaihoisia tietokoneasiantuntioita Suomessa, ovat todennäköisesti tehokkaita tiedustelijoita kaduilla, internetissä. Sanonta tai sinne päin:"Kuka nyt mustaa miestä pitäisi tiedustelijana?"

      On tietysti maista monista muistakin, ei tule vain mieleen missä olisi niin massiivisia kuin olisivat sikäläisissämaissa lähellä valtiontason yksittäisten virkamiesten tiedossa?

      Suomessa tehdään valtavaa riskiä kun yritykset palkkaa näistäkin maista ehkä jopa vähäisi tiedoin olevia internetin asiantuntijoita joilla voi olla paljon parempi osaaminen kuin yrityksen suomalaisilla?!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      426
      3091
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      105
      2196
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      2
      2035
    4. 174
      1880
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1844
    6. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      105
      1659
    7. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1278
    8. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      149
      1240
    9. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      54
      1163
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      1022
    Aihe