Väkiluku vähenee

Entiset maalaiskunnan liitettävä Iisalmeen. Näin saadaan noin 5000-6000 asukasta lisää.
5241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lisääkö linja-auton sammuttaminen savilahdentiellä iisalmen asukasmäärää hälytys ja varallaolo maksujen saamisen jälkeen kun talous on peremmassa taktisessa ajokunnossa, silloin kun polttoaineita ei tule intian suunnalta, vaan pelkästään mukavilta cruising seuduilta.

Äänestä
  • Nyt tarvittais tulkkia

    Äänestä

Mitään ei liitetä. Iisalmesta tulee kirkonkylä ja se on ihmeellisen oikein sille.

Äänestä
  • Sehän on jo kirkonkylä. Kyllä ne kuntalaiset kärsii siitä eikä Iisalmi.

    Äänestä

  • Iisalmen väkiluku tulee kasvamaan!
    Jeesuksen nimessä ,Amen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Entiset maalaiskunnan liitettävä Iisalmeen. Näin saadaan noin 5000-6000 asukasta lisää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu