Samoin hänen puolueensa sillä aloittamalla tiellä jonka varressa on itkeviä lapsia, kärsiviä vanhuksia, vammaisia joitten oikeuksia surutta poljetaan, romutettua sosiaaliturvaa, syyllistettyjä työttömiä, prostituutioon ajettuja opiskelijoita, ihmiskauppaa, metsästysrikoksia, kiellettyä ilmastonmuutosta, poljettuja ihmisoikeuksia, hyväksyttyä kansanmurhaa Gazassa.
Essayah jatkaa !
14
200
Vastaukset
- Anonyymi
Jos Jeesus palasi maan pinnalle nämä varmuudella ristiinnaulitsisivat tämän uudelleen.
- Anonyymi
Taidat olla melkoinen hihhuli.
Miksi KD ristiinnaulitsisi Jeesuksen? Mihin tämä ajatuksesi perustuu? Tekisitkö sinä samoin?
Miksi Jeesus ristiinnaulittiin ensimmäisellä kerralla?
- Anonyymi
Kommenttisi on kovin sekava. Et selvästikään ole seurannut KD:n toimintaa muuten kuin vihavasemmiston propagandatorvien kautta.
- Anonyymi
Missä lähde? Et ole kertaakaan osannut perustella väitteitäsi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä lähde? Et ole kertaakaan osannut perustella väitteitäsi.
Taidat olla hieman hupsu.
- Anonyymi
Essayah vaan kalisuttaa tekareitaan ylimielisesti.Hänen ei kuulemma pidä ministerinä tietää paljonko kuluttaa lentolippuihinsa.Tuo ämmä hyppäsi voltteja kun pääsi ministeriksi.Mahtaa olla pudotus kun joutuu taas kansanedustajaksi.Kylmä ihminen.Näyttääkin mieheltä.
- Anonyymi
Kuinka kylmäverisiä naiset osaavatkaan olla. Heitä ei liikuta tippaakaan jos Israel tappaa joitain kymmeniä tuhansia pikkulapsia, haavoittaa satojatuhansia ja pommittaa kaikkien kodit maan tasalle. Natsien keskitysleirien vartijoina oli samanlaisia tunteettomia naisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka kylmäverisiä naiset osaavatkaan olla. Heitä ei liikuta tippaakaan jos Israel tappaa joitain kymmeniä tuhansia pikkulapsia, haavoittaa satojatuhansia ja pommittaa kaikkien kodit maan tasalle. Natsien keskitysleirien vartijoina oli samanlaisia tunteettomia naisia.
Varsinkin kristillisinä itseään pitävät naiset !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka kylmäverisiä naiset osaavatkaan olla. Heitä ei liikuta tippaakaan jos Israel tappaa joitain kymmeniä tuhansia pikkulapsia, haavoittaa satojatuhansia ja pommittaa kaikkien kodit maan tasalle. Natsien keskitysleirien vartijoina oli samanlaisia tunteettomia naisia.
Turhaa jossittelua.
Israel ei ole tappanut kymmeniä tuhansia pikkulapsia, ei haavoittanut satoja tuhansia, eikä pommittanut kaikkien koteja maan tasalle.
Sinulla tuntuu olevan vahva mieltymys natsiaatteeseen.
- Anonyymi
Essayah alensi itsensä moittimalla oppositiopuolueita. KD:n ja hallituksen kannatuksen lasku aiheuttanee paineita, joten harkitsemattomia tulee lausuttua.
Essayah torppaa KD:n seuraavasta hallituksesta ulos. On selvää, ettei yhteistyö demarien ja vasemmistoliiton kanssa toimisi.
Essayah viitoittaa KD:n hallituksen oikeistolaisimmaksi puolueeksi, jota alla 100 000 € tienaavan ei kannata äänestää.
IS 25.8.2025
Pääkirjoitus: Sari Essayahilta karkasi mopo
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000011449587.html - Anonyymi
Kristillinen hillotolppa tekee uskosta ja kristillisyydestä käänteisen kun se hyvä osuu omalle kohdalle.
- Anonyymi
Essayah tekee politiikkaa Gazan lasten verellä. Tuollainen fasistinen ääriajattelu joka on uskontoon piilotettu on sanoinkuvaamattoman yököttävää. Kuinka kukaan nainen voi tulla tunteettomaksi lastentappamista edistäväksi tahoksi?
- Anonyymi
Essayah olisi voinut keskustella vasemmiston kanssa. Sen sijaan hän valitsi julkisen haukkumisen, mikä kertoo yhteistyö mahdollisuuksista jatkossa.
Tosin ymmärtää julkisuustarpeen, kun oma ja hallituksen kannatus huolestuttaa ja aiheestakin.
KD vaikuttaa olevan oikeistolaisin ja jollain tapaa konservatiivisin puolue Suomessa. - Anonyymi
Taitaa olla pääsoin sen johtajat vain nimkristittyjä, kun ovat mukana kurjistamassa kaikkien köyhimpiä. Raamattu saooo tämänkaltiasta toimntaa synniksi. päätöksillä tehdään käyhyyttä. https://keskustelu.suomi24.fi/t/19063759/hallitukselta-mittava-veroale-hyvatuloisille
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2037379Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611932Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841817Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 781494