Terveisiä täältä Etelä-Suomesta. Henkeämme pidätellen olemme seuranneet vuodesta 2018 Oulun legendaarista kakkapommittajaa. Ensin hän iski Raksilan halliin lukemattomia kertoja onnistuneita ruskeita pommeja.
Sama meno on jatkunut teidän uudessa uimahallissa.
Tämä pelkäämätön ja rohkea ruskea pommittaja uhmaa viikoittain valvontakameroita sekä hallin henkilökuntaa.
Kuinka tämä on mahdolista? Aluksi ajattelin että sen on oltava puhdasta säkää ja onnea. Iskuja on nyt jo niin monta takana että kyseessä täytyy olla ruskean pommittajan partaveitsen terävä ajoitus ja nerokkuus.
Hän suorastaan huijaa ja puijaa uimahallin henkilökuntaa ja pitää heitä täysin naurunalaisina. Kalevasta saimme lukea että tänään sunnuntaina tehtiin jo kuudes onnistunut pommitus tänä kesänä uudessa hallissa.
Saapi nähdä, saako ruskea pommittaja täyden kympin täyteen vai nappaako henkilökunta hänet ennen sitä.
Oulun sarjakakkaaja on sankarini.
41
565
Vastaukset
- Anonyymi
Murhainfon rasistisivusto epäilee taas tietenkin maahanmuuttajia.
Itse olen ihan varma että kyseessä on ihan paikallinen supisuomalainen hupiukko ja taustalla saattaa olla hassuttelun lisäksi vedonlyöntiä. - Anonyymi
Onko tämä se Junes Lokka?
- Anonyymi
Eikös hän asu nykyään Vantaalla? Oli ainakin keväällä kuntavaaleissa ehdokkaana Vantaan vaalipiirissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös hän asu nykyään Vantaalla? Oli ainakin keväällä kuntavaaleissa ehdokkaana Vantaan vaalipiirissä.
Ei vaan Pasi Toska.
- Anonyymi
Suomalainen kansanluonne:) sieltä etelästä, että kävimme vaklasmassa oulin asuntomessuilla...pohjoisesta , että täällä hankitaan nyt enemmän urheiluautoja. Etelään terkut:useimmilla aikalailla sama elintaso kuin pohjoisessa, oulussa. Tulkaa vaihteeksi Ouluun asumaan, tämä on ihan sopivankokoinen kaupunkin, noin 200.000 ja täällä saa asunnot suhteellisen halvalla ja liksat monilla aloilla on ihan hyvät, samat kuten etelässä, koska maassamme on nuo kunnalliset liksat suunnilleen samoja. Caihtelu virkistää muutoinkin.
- Anonyymi
Onko legenda vielä vaoaalla jalalla?
- Anonyymi
Ihme parku aivan luonnollisesta asiasta.
Sarjakakkaaja ei välttämättä tiedä esim. kulttuuritaustastaan johtuen, että altaaseen ei saa kakata.
Homma olisi helposti hoidettu laittamalla riittävän monta kylttiä altaiden reunalle riittävän monella kielellä (ainakin suomi, ruotsi ja englanti), että altaisiin ei saa kakata.
Ihme hommaa antaa virkavallalle tehtävä, jos on itsellä jäänyt kotiläksyt tekemättä (eli taaveillekkin tiedoksi, että tässä tapauksessa jäänyt varoituskyltit laittamatta). - Anonyymi
Tavallinen oululainen pölijä se on.
- Anonyymi
Oulussa on Suomen hullujen keskittymä. Näkee sen hulluuden kun menee keskustaan. Jopa nuorten suusta kuulee hulluille tyypillistä horinaa ja monella on tic-oireita kun on pakko huudella tuntemattomille. Sitä se on kun hullut lisääntyy keskenään, niin periytyy jälkipolville tyhmyys geenit.
Sarjakakkaaja on vain yksi hullu näiden muiden oululaisten hullujen joukossa.- Anonyymi
tic oireet johtuvat uskonnollisesta väkivallasta
- Anonyymi
Kylläpä todistat väkevästi veli.
- Anonyymi
No voihan persun pökäle.
- Anonyymi
ja kepulaisen kikkareet
- Anonyymi
Onko kyllä todella viihdyttävää ja hauskaa seurata kuinka Oulun Ruskea pommittaja pitää uimahallin henkilökuntaa pilkkanaan? Sunnuntainakin kävi upottamassa jöötin altaasaeen vain 20min avaamisen jälkeen eikä jäänyt tälläkään kertaa kiinni.
Todella huikea tyyppi kyseessä ja hattua nostan hänelle.- Anonyymi
Onko hän myös keltainen pommittaja, se hisseihin sarjapissaaaaja.
- Anonyymi
On kyllä kunnon Kurko. Ampuu kunnon varpusparvia uima-altaaseen. Lisää tätä!!
- Anonyymi
Ihan päällikkö tämä kakkakeppostelija.
Toivottavasti ei jää kiinni ja iskut jatkuisivat. Nyt on 6 pökälettä upotettu ja toivottavasti saa ainakin 10 täyteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan päällikkö tämä kakkakeppostelija.
Toivottavasti ei jää kiinni ja iskut jatkuisivat. Nyt on 6 pökälettä upotettu ja toivottavasti saa ainakin 10 täyteen.Aika jännää että häneltä tulee myös pahvinpaloja hanurista. Olisiko kynäilijän vikaa?
- Anonyymi
Sen pommittaja Lempimainos on...Shittari hoitaa..🤣
- Anonyymi
Oulun kakkapommittaja on ollut ehdottomasti synkän 2025 vuoden iloa tuova valopilkku. Kaikkien Venäjän ja Israelin terrorismin ja lasten murhaamisen ohella iloa ja valoa on syksyyn tuonut tämä Oulun hauska veikko joka naruttaa viikosta toiseen Oulun uimahallin valvojia ja muuta henkilökuntaa.
- Anonyymi
Oululainen sisällöntuottaja.
- Anonyymi
Kulttuurikaupungin kermaa.
- Anonyymi
Tämä mies/nainen on kyllä Oulun vuoden henkilö 2025.
- Anonyymi
onko hän kumpaakin
- Anonyymi
Mennään jo Keskiviikossa eikä yhtään ruskeaa miinaa vielä ulostettu uimahalliin.
Taitaa olla Peräsmies säikähtänyt lehtijuttuja ja lopettanut.- Anonyymi
Peräsnainen, varsinainen pomo.
- Anonyymi
Jännä , että Oulu nyt "jonotrwlee"ees taas tuon paskanramuswn kanssa, joku myöntää, joku kiistää.. Eikö osata edes päättää, paskantiko se:D
- Anonyymi
Onko oululla vähän vaikeuksia pitäytyä samoissa näkemyksissä? Kyllähän se pitäisibolla tuossakin asiassa se edes selvä, onko sitä ulostetta löytynyt, milloin, vai eikö sitä olekaan todennettavissa määrin sitten löytynyt. Pitää tietää kyllä mitä.edustaa ja ajaa, kun jo ikää on, noin yleisesti. Jalat ristissä kun moni menee, niin päin seiniä usein menee työtkin. Onnea matkaan!siinä se tulee monesti viiteenkympii mennessä se ymmärryskin, kaaja-alainen, eikö tarvitse muiden peukkuja.
- Anonyymi
Oululla on aina ollut vaikeuksia pitäytyä, mylly pyörii täyttä häkää ja roiskuuhan siinä joskus altaaseenkin. Tulosta syntyy.
- Anonyymi
Helsingissä heitti eräs rouva hyvin, ettei aina niistä minkään kaupungin hommista tule priimaa, tulee sekundaa. Hyvä ajatelma. Monesti on niin , että vaikka olisi kuinka kouluja käynyt, homma on sekundaa silti, kun luonne ja työnote on vajaa. Joillakin saattaa olla ajattelukyvyssäkin vikaa, aivovaurioita, sen jotenkin huomaa käyttäytymisestikin.
- Anonyymi
mutta ahkeria seliseliselittelijöitä ne pomovirkoihin valitut on.
sarjapaskomiselle on löytynyt jo monta luonnollista selitystä ihan ylen uutisoimina.
yhdessäkään jutussa ei mainintaa kulttuurin rikastuttajien toiminnoista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mutta ahkeria seliseliselittelijöitä ne pomovirkoihin valitut on.
sarjapaskomiselle on löytynyt jo monta luonnollista selitystä ihan ylen uutisoimina.
yhdessäkään jutussa ei mainintaa kulttuurin rikastuttajien toiminnoista.Järjetöntä miten uimahallin isännöitsijä suojelee sarjapaskantajia. Pari mieleltään sairasta ihminen käyttää uimahallia vessanpönttönään ja isännöitsijän näkemyksen mukaan se on vain luonnollista ja vahinkoja, joita ei pidä sarjoittaa. Rahassa mitattavaa vahinkoa syntynyt vaikka ja kuinka. Kuinka sairas päästä pitää olla ihmisen jolla on jotain suolisto-ongelmaa ja silti käy uimahallin altaassa paskalla monta kertaa viikossa? Isännöitsijän selitykset haisevat. Itse en menisi uimahalliin tai kylpylään enää millään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Järjetöntä miten uimahallin isännöitsijä suojelee sarjapaskantajia. Pari mieleltään sairasta ihminen käyttää uimahallia vessanpönttönään ja isännöitsijän näkemyksen mukaan se on vain luonnollista ja vahinkoja, joita ei pidä sarjoittaa. Rahassa mitattavaa vahinkoa syntynyt vaikka ja kuinka. Kuinka sairas päästä pitää olla ihmisen jolla on jotain suolisto-ongelmaa ja silti käy uimahallin altaassa paskalla monta kertaa viikossa? Isännöitsijän selitykset haisevat. Itse en menisi uimahalliin tai kylpylään enää millään.
jartsakin tietää oman edun, eikä halua leimautua rasistiksi :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mutta ahkeria seliseliselittelijöitä ne pomovirkoihin valitut on.
sarjapaskomiselle on löytynyt jo monta luonnollista selitystä ihan ylen uutisoimina.
yhdessäkään jutussa ei mainintaa kulttuurin rikastuttajien toiminnoista.pomotehtäviin valitut ne seliseliselittää kaikenlaista, tuubaa tuottavat ihan maakuntavessapaperiin asti
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
pomotehtäviin valitut ne seliseliselittää kaikenlaista, tuubaa tuottavat ihan maakuntavessapaperiin asti
mutta vain määräajan
- Anonyymi
aloittajalle ikäviä uutisia:
sankarisi on taruolento :D
jaxuhalit!
https://www.is.fi/oulun-seutu/art-2000011454258.html - Anonyymi
Tuleekohan tällä viikolla uutta iskua enään kun näi kova kohu noussut
- Anonyymi
Housuun lojauttaa ja pesee ne altaassa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Housuun lojauttaa ja pesee ne altaassa
Fakta:
Eilen Lidlin kassajonossa pikimusta käkkäräpää asiakas haisi ympäristöönsä niin voimakkaasti että takanansa olleiden jonottajien täytyi poistua muualle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fakta:
Eilen Lidlin kassajonossa pikimusta käkkäräpää asiakas haisi ympäristöönsä niin voimakkaasti että takanansa olleiden jonottajien täytyi poistua muualle.Mustia on alapään kiharat, kurkitko niitä kassajonossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mustia on alapään kiharat, kurkitko niitä kassajonossa.
Tottahan toki koska olen naisvihamielinen persu-Teemu.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki1993543Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen123200Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä632499Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92145Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling411950Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.61868Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue401698- 901581
- 721133
- 741120