Maksavat liikaa veron maksajille !

Anonyymi-ap

Lentoliput,taksiajot,sopeutus eläke.
Kansanedustajat ovat liian kalliita veromaksajille.
Elävät kuin sika pellossa,tuhlaavat huolettpmasti meidän vero euroja,miksi?
Palkka on hyvä myös.
Tarvitseeko Suomen kansa näin monta kansanedustajaa kuin nyt on ?
Pieni maa joten 50% vähennystä olisi tehtävä.
Kansanedustajat ovat julkisen rahan menoja ja osa heistä elää kuin öky veronmaksajien rahoilla.
He kansanedustajat eivät osallistu säästöihin mitä muutoin valtiomme tekee kansalaisille,miksi?

En hyväksy heidän menojaa ja veronmaksajat maksaa !

5

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tarvii ruveta karsii näitä super kalliita kansanedustaja joukkoa vähentään. Näin pieneen maahan riittää 100 kansanedustajaa. Tulee huimia säästöjä vuodessa ainakin miljardin edestä. Siinä säästökohde kehysriiheen ensi viikoksi. Nopea ja hyvä ratkaisu.

    • Anonyymi

      Palkka on sitä varten että sillä tullaan toimeen. Pois kaikki edut kansanedustajilta. Toiseksi näitä pulla possuja on puolet liikaa, vain 100 kansanedustajaa riittää näin pieneen maahan. Karsiminen täytyy alkaa heti niin säästetään miljaarjeja.

    • Anonyymi

      Täytyyhän Pian lentämään päästä.

    • Anonyymi

      "Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä."
      Varmaan useampikin, mutta eihän sitä saa kertoa.

      Varoitus pullikoijille: Henkilöllisyytenne on selvillä tai ainakin jo selvityksen alla. Sitä varten Suomeen rakennetaan ennätysvauhtia datakeskuksia, joilla on etuiukeus valtakunnan sähkönsaantiin. JOKAISEN kaikki toimet pitää selvittää ja taltioida väärinajattelun paljastamiseksi ja rankaisemiseksi. Sitä varteen tämäkin kommentti arkistoidaan, selvitetään henkilöllisyyteni tulevaa rangaistusta varten. Sitä vartenkaikkien valtateitten varsille ja kaupunkien sekä isompien asutuskeskusten sisäänmenoväylille on rakennettu jatkuva videovalvonta uusilla pönttokameroilla. Sinun jokainen liikkumisesi kuvataan, rekisteröidään, selvitetään väärinajatteun löytämiseksi ja aikanaan rangaistavaksi. Se sakottaminen on vain sivutoimi totuuden piilottamiseksi. Suomen pitää olla orwellilaisempi kuin Orwell itse!
      Ja sitten itse kaulungeissa ja muuallakin on sopiviin kohtiin rakennettu sellaisia pieniä tummansinisiä kupuja, joitten sisällä onvideo kamera, minkä kuvista menee informaatio kasvontunnistukseen ja edelleen datakeskuksiin kasvontunnistukseen, rekisteröintiin, tallennukseen ja tekoälyn analyysiin miksi ja mirten pullikoit vastaan nykyistä valtakoneistoa. Riittävän aineiston jälkeen seuraavat rangaistukset, joita et aluksi edes huomaa.
      Tämä juuri on datakeskusten tarkoitus. Suomen PITÄÄ olla maailman ensimmäinen ja paras kokeilualusta tulevaa kokonaisvalvontaa ja hallintaa varten. Siksi datakeskusten sähkönsyöttö ei saa vaarantua ja siksi sen sähkön pitää olla halpaa. Ja kaiken salaista!
      Suomi on maailmaneliitin yksi testausalue tulevaa kokonaisvalvontaa varten. Toinen ainakin yhtä pitkälle edennyt kokeilu tapahtuu Kiinassa ja siellä on jo voimassa "sosiaalinen" pisteytysjärjestelmä. Jos et täytä Maailmanhallinnon vaatimuksia, pisteytyksesi jää alhaiseksi ja sinulta poistetaan asumisoikeus, pankkitilisi jne. Tästä on jo nyt uutisia netissä (aivan kaikkea ei vielä ole saatu sensuroitua) ja kuvia Kiinassa kaduilla nukkuvista ihmisistä. Siis samoin kuin mm USA:ssa on ollut jo kauan. Nyt tätä alhaisen pisteytyksen ihmismassaa on alettu ainakin USA:ssa kärräämään Trumpin käskystä pois. Epäilemättä niihin keskitysleireihin, mitä jo muutamia vuosikymmeniä sitten rakennettiin giljotiineineen ja muovisine ruumisarkkupinoineen ympäri Yhdysvaltoja. Näistäkin kummasti lopetettiin uutisointi, mutta me vanhemmat kyllä muistamme ne.

      Nytpä siis ainakin tiedätte näitten datakeskusten ja räjähdysmäisesti lisättyjen valvontakameroitten tarkoituksen.
      Teitä on varoitettu!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      2984
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2579
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      108
      2303
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      87
      1426
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1266
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      189
      962
    7. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      96
      952
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      893
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      826
    10. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      746
    Aihe