Nykyinen ahne pankkijärjestelmä: Esim. OP-ryhmän pääjohtaja: vuosipalkka 1,375 453 miljoonaa euroa!

Anonyymi-ap

Esim. tässä pankkiryhmässä on hirveät palkat ja asiakkaat maksaa ne palvelumaksuissa.

Ja mikä on palvelun laatu osuuspankeissa?

11

303

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin mutta pitäähän hyville veljille maksaa kilpailukykyistä liksaa, jotteivat muuta ulkomaille.

    • Anonyymi

      Palkka on hyvinkin kohtuullinen tuon kokoluokan yrityksen johtajalle. Yleisesti palvelu on ollut hyvää varsinkin omalla kohdalla. Myös tuttavilla hommat toiminut.

    • Anonyymi

      Meilellään asioi yrityksessä, jonka tulos ja varallisuus on terveellä pohjalla. Tietää, ettei pankki heti katoa kuvasta. Toisin, kuin esimerkiksi Alisa Pankin kanssa, joka tekee tappiota vuodesta toiseen. Siinä saa kokoajan miettiä minkähän toimijan kanssa jatkossa asioidaan ku pankki kippaa.

    • Anonyymi

      https://fi.trustpilot.com/review/op.fi

      OP Financial Group
      Suomalaisten arvostelut 1,4 tähteä viidestä tähdestä.


      Esimerkki

      asiakas
      FI

      5 arvostelua
      Saanut 1/5 tähteä
      18. helmik. 2025
      Palvelu mitätöntä...
      Vuosien asiakkuuden jälkeen lainahakemukset kuulemma meni "roskakoriin" ja hommat ei edennyt umpisurkean lainatarjouksen jälkeen joka tulee automaattisesti ensin, eli rahastus lainatarjous mitä ei kenekään kannata hyväksyä!
      Myös nykyisin jopa vakuutuksien irtisanominen maksaa.. no siirsin kaikki palvelut muualle ja suosittelen ihmisiä pysymään erossa tästä pankista.
      Asiakaspalvelijoiden soitosta jälkeenpäin voi antaa tuon yhden tähden.

      • Anonyymi

        Sama juttu Nordeassa. Kermankuorinta käynnissä, pankki haluaa hiekasta eroon.


    • Anonyymi

      Suomi on vapaa maa ja markkinatalous niin sinä voit valita toisen pankin. Eikö olekin hienoa?

      Eipä tuo nyt niin kummoinen palkka ole.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Törkeää palvelua Jyväskylän OP…

      Törkeää palvelua Jyväskylän OP pankissa. Virkailija ei tiennyt mikä on avanlukulista. Mistä tällaiset virkailijat löydetään jotka ovat ihan pohja sakkaa. Ei osannut uutta pankki korttia laittaa tilaukseen. Huijareiden on helppo toimia . Siksi huijaukset ovat lisääntyneet kun virkailijoiden ammatti taito on heikko.

      • Anonyymi

        Olisit kysynyt pankki kortin sijaan pankkikorttia.


    • Anonyymi

      Isojen firmojen johtaminen on kusitolpan virka. 1,35 miljoonan vuosiansiossa on aivan järjetön vero, käteen jää ehkä 500-600k. Järjettömän veron vuoksi on eläkesopimukset ja kannustin salkut.

      Aloituksen on varmaan tehnyt joku kielteisen lainapäätöksen tai huomautuksensaanut op asiakas joka ongelmien vuoksi ei saa vaihdettua pankkia, kun muutkaan pankit ei anna rahaa tai suostu asiakkaan ehtoihoihin.

      • Anonyymi

        Joku jalkapalloilija tienaa tuon verran viikossa, eikä edes maksa veroja...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      395
      2429
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2360
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2017
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1387
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1233
    Aihe