Vanhemmille tiedoksi

Anonyymi-ap

Vanhemmat, jotka ovat ajatelleet saattaa lapsensa kärppien organisaation alle pelaamaan jääkiekkoa niin kannattaa miettiä kaksi kertaa. Mikäli et ole seuran toiminnassa mukana oleva henkilö niin suurella todennäköisyydellä tulet toimimaan vain maksajana lapsille joiden vanhemmat ovat jossain asemassa kärppäorganisaatiossa. Huomattavasti huonommat pelaajat pyyhkivät jäätä pelaajilla joiden vanhemmilla ei ole tuttuja organisaatiossa tai eivät itse ole mukana siinä. Kohtelu ulkopuolisten lapsia kohtaan on hävytöntä.
Toiseksi vaikka luulisi valmennuksen olevan huippuluokkaa niin näin ei todellakaan ole. Mukana on sellaisia kavereita jotka tulevat tuhoamaan lapsen henkisen hyvinvoinnin täysin . Valmennusportaassa on unohtunut se vanha hyvä oppi, että lapsia ja nuoria vietäisiin eteenpäin. Osalla valmentajista tarkoitusperät ovat vain olan egon pönkittämisessä. Toiminta on välillä todella rajua ja kohtuutonta . Pistää miettimään mistä kärpät valmentajia organisaatioonsa hankkivat. En ihmettele lainkaan että kärppätaustaisia nuoria poistuu yhä enenevissä määrin muiden joukkueiden pariin. Kärpät on sairas yhteisö joka kaipaisi isoa tuuletusta. Oikeus ja kohtuullisuus ovat kaukana heidän periaatteistaan. Jäähalleilla näkyvät taulut joista puhutaan kärppien periaatteista ovat täyttä valetta. Tuskin minun elinaikanani oikeus voittaa ja pelaajia kohdeltaisiin yhdenvertaisesti heidän taustastaan huolimatta . Taidot ja osaaminen eivät merkitse mitään kun kaveriporukka päättää ketkä pelaavat ja keitä viedään eteenpäin. Valmentajien ja toimihenkilöiden pojat ovat erityisasemassa. Muistakaa vanhemmat tämä jos meinaatte omaa lastanne viedä kärppähelvettiin.

1

606

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on just näin! Ihan sama kuinka heikko esimerkiksi maalivahti on, ja vaikka joukkueessa olisi parempia. Pelaa päävalmentajan poika aina rosterissa kuin rosterissa jos se pelataan AAA. Ja se heikentää koko joukkueen mahdollisuuksia voittaa turnauksia yms kun on väkisin saatava päävalmentajan poika mieluisan tiimiin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      7
      1579
    2. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      167
      1078
    3. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      926
    4. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      69
      799
    5. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      63
      778
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      75
      741
    7. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      22
      676
    8. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      138
      647
    9. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      69
      641
    10. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      42
      609
    11. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      588
    12. Mitä sä haluat vanhus?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      54
      563
    13. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      104
      535
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      528
    15. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      42
      524
    16. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      48
      509
    17. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      38
      509
    18. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      40
      493
    19. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      30
      483
    20. Kerro mies tarinasi

      Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri
      Ikävä
      20
      478
    Aihe