Kaikkea mitä siihen liittyy.
Miettimään rakkautta.
Anonyymi-ap
23447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
*Miettikää
Mitä sitä miettimään kun ei koe mitään tunnetta sisällään maailma on ruma
Hänen kuvansa vain tulee mieleen. En oikein jaksaisi juuri nyt. Liian kova ikävä.
Itselläni on niin kova viha että itkettää mutta tunne sisällä ajaa eteenpäin
Voiko rakastamaansa vihata?
Ei ole rakkauttaa enää kenellekkään se tunne on muuttunut mutta nyt tulette saamaan siitä mitä minä annan vuorostani teille
Väärä palsta sitten. Tuolta 👈 löytyy osio "Viha", tästä yksi alaspäin.
Nussin sua vielä
Minäkin sinua rakas❤️🔥rambopuukolla
Suoraan hanuriisi voit heittää sen musta strappiksen pois meillä on uusi nyt
Rakas. Kumpa olisit vielä täällä. Ajattelen sinua jokaisena päivänä. Olisin halunnut keretä tutustumaan sinuun paremmin.
Rakkaus on pitkämielinen ja kärsivällinen. Se ei kuole vaikka joutuu odottamaan toista. Se kestää huonot päivät ja riemuitsee hyvistä hetkistä. Se on toisen asettamista itsensä rinnalle. Se elää halussa uhrata jotain itselle tärkeää, jotta toisen on parempi olla.. se on rakkautta. Sen tietää siitä kun se uhraus tulee automaattisesti, ei sitä edes mieti. Onko se aikaa, rahaa, vaivaa, oma tila jne.
Olen täysin samaa mieltä
"Hänen rakkautensa saa hänet tekemään eteesi asioita, joita hän ei ikimaailmassa tekisi kenellekään muulle yhtä vapaaehtoisesti ja vilpittömästi. Hän tulee kanssasi missä ikinä häntä tarvitsetkaan samalla tavalla kuin sinäkin seisot hänen rinnallaan. ❤️ -Mielen ihmeet
Rakkaudessa kumppanisi saa sinun parhaimmat ja pahimmat puolesi esiin, ja sinä hänen. Se tekee rakkaudesta juuri inhimillistä ja oikeaa.
🫢 En edes tiedä millainen olen pahimmillani. Ei kukaan tiedä.
pikkusen kornia tekstiä.
"Näytä minulle kaikki huonot tekosi, ja anna minun rakastaa sinua silti." Vai miten se meni.
Ehkä tämä on taas palstasedän kooste sellaisesta kivuliaasta kaksoisliäkkisuhteesta? T
Rakas a. Rakastan.
Kaikkea. Mä olen ollut onnekas moni ihminen rakastaa minua. Oikeastaan jotenkin sen nyt vasta käsittää.
Pallea. Siellä on räiskyvää energiaa. Oikein naurattaa. Emmä tiennytkään että olen ollut näinkin jumissa ilman palleaa.
Varmaan keskustelupalstalla urputus ja negatekstien syynääminen siinä mielessä