Alkoholisti keksii aina syyn juomiselle

Anonyymi-ap

Yhden tupakka-askin hinta Haaparannassa on noin 6.80 euroa, sanoo Pieni Matkaopas. Tämä on keskimääräinen hinta, ja se voi vaihdella hieman eri kaupoissa ja tuotemerkeissä. Esimerkiksi nuuskaa voi ostaa edullisemmin kuin apteekeissa tai marketeissa myytävää Zonnic 4mg:aa, kertoo Pussit.com. Myös makeiset, virvoitusjuomat ja alkoholi- sekä tupakkatuotteet ovat yleisesti edullisempia Ruotsissa, varsinkin jos kruunun kurssi on suotuisa, toteaa HaparandaTornio.

6

172

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykyisin ei ole juurikaan alkoholisteja, vaan päihteiden käyttäjiä. Naisista suurin osa päihteiden käyttäjistä yrittää pitää ulkoiset kulissit pystyssä viimeiseen asti ja miehissä aina vika.

      • Anonyymi

        Ai se on hieno nimitys.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai se on hieno nimitys.

        Huumeet, alkoholi, lääkkeet ja nuuhkimisaineet ovat päihteitä. Suurin osa on sekakäyttäjiä käyttäjistä.


    • Anonyymi

      Alkoholisti ei keksi syytä, vaan silloin riipouvuus hallitsee elämää. Jollakin tapaa päihteiden käyttö on itselle uskoltava, kun ei pysty hallitsemaan riippuvuutta.

      • Anonyymi

        Olen uros,jolla jalkafetissi. Haluaisinkin kysyä naisilta ä mitä mieltä olette jalkafetissistä yleensä ottaen ja suostuisitteko siihen jos mies haluaisi hieroa tai tehdä muuta mukavaa jaloillanne.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2472
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1652
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      655
      1079
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      982
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      936
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      83
      760
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      728
    Aihe