Orpon hallitus nosti Kela-korvausten määrää 56miljoonalla. Sen seurauksena noin 40000 potilasta pääsi hoitoon SAMANA PÄIVÄNÄ!!!! Nuo 40000 käyntiä toivat noin 4 000 000€ yksityiselle puolelle, jolla palkattiin sairaanhoitajia, lääkäreitä maksettiin vuokria ja veroja ympäri suomen jne. sekä saatiin nopeasti 40000 suomalaista hoitoon/hoidettua, ettei sairaus pahentunut 3kk odottamisessa julkiseen terveydenhoitoon, jossa lähes kielitaidoton, vastavalmistunut lääkäri, olisi sinua vastaanottamassa!!!!!
TOISAALLA Orpon hallitus antoi 2200miljoonaa Demareiden susi-soteen... mitäs tapahtui? Hoitoonpääsyjonot ovat pidentyneet, VAALILUPAUKSISTA HUOLIMATTA, useiksi KUUKAUSIKSI ja palvelut karkaavat yhä kauemmaksi!!!!!
Demareiden toimimaton susi-sote vastaan Orpon korotettu Kela-korvaus.
16
104
Vastaukset
- Anonyymi
Laskelmien mukaan susi-soten kustannukset nousevat vielä tällä hallituskaudella noin 30MILJARDIIN!!!! Melkein 50% koko suomen budjetista. Joku sitten vielä ihmettelee, miksi susi-sotekuluista halutaan leikata!!!??? Ei kait niistä haluta leikata, mutta valitettavasti kaikkialla, missä on jaossa ilmaista rahaa, siellä on väärinkäyttöä, eli henkilöt, joille apu ei kuulu, hakevat sitä ja silloin ne, jotka eniten apua tarvitsisivat, eivät saa sitä tarpeeksi.
Suomi ja suomalaiset ensin ajattelu on vahingollista. t: SDP - Anonyymi
Emmehän me koskaan saksia unohda. Niitä tarvitaan tulevissa vaaleissa, kun persujen kannatuksesta on pakko leikata. ✂️✂️✂️
- Anonyymi
💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät syrjivää ja puolueellista äärioikeistolaista politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät syrjivää ja puolueellista äärioikeistolaista politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩
Riikka: Leikataan, leikataan, lisää leikkauksia, herrat tykkää. ✂️✂️✂️✂️✂️
- Anonyymi
Riikka: Lainaa, lainaa, lisää lainaa, herrat tykkää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riikka: Lainaa, lainaa, lisää lainaa, herrat tykkää.
Riikka: Leikkaamalla onnistut. ✂️✂️✂️✂️✂️
- Anonyymi
Sanni Lotto-Laasonen: Yksityistetään, yksityistetään. Valtion rahat pitää tyrkyttää monikansallisille terveysjätelle. Sillä Suomi rahastetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät syrjivää ja puolueellista äärioikeistolaista politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩
Petteri: Myydään, myydään, kun ei voi ottaa lisää velkaa. Näin saadaan rikkaille lisää rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riikka: Lainaa, lainaa, lisää lainaa, herrat tykkää.
Petteri: Nämä ovat aivan välttämättömiä leikkauksia. Millä muulla voimme tasapainottaa taloutta? (Huomatkaa, ettei yritystukiin tai suuriin palkkoihin ei saa tehdä muita muutoksia kuin verojen alentamista!)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riikka: Leikkaamalla onnistut. ✂️✂️✂️✂️✂️
Petteri: Lisää velkaa, yksityistetään! Hyvät veljet haluavat lisää rahaa!
- Anonyymi
💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät diktatuurista ja salailevaa politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩
- Anonyymi
Toimivatko Persut siis Demari tyyliin? Mm. Kaikki demareiden hallituskumppanit 2019-2023 hallituksesta olivat sitä mieltä, etteivät enää koskaan lähde SM Demarijohtoiseen hallitukseen, juurikin diktaattorimaisen johtamisen takia!!!!
- Anonyymi
Sote valui monen hallituksen läpi. Marinin hallitus valitsi kalliin mallin ja nuiji soten maaliin. Meni vain omaan maaliin.
- Anonyymi
Kalliiksi tulee, kun verovaroja kuluttavien virkamiesten määrä kasvoi soten myötä.
- Anonyymi
On siellä ollut varmasti kova ruuhka kun kaikki 40000 ihmistä on päässyt hoitoon samana päivänä.
- Anonyymi
Demarin on vaan niin vaikeaa ymmärtää yli 10 lukuja, kun sormet loppuu kesken. Tiedätkö montako yksityistä terveysasemaa Suomessa on välillä Hanko Utsjoki? Helposti pystyisivät päivässä 40000 potilasta hoitamaan, jos ois tarve. Kerron sinulle kuitenkin salaisuuden.. aloittaja tarkoitti tuolla termillä "samana päivänä", ettei asiakkaan tarvinnut varauksen jälkeen odottaa 3kk, kuten julkisessa, ainakin opposition johtamilla sotealueilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1033883
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482761- 1142579
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392098Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu311880Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et291713- 271582
Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?781444Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2121382- 221378