Kokoomus: Ei kuulu kouluihin
Pääministeripuolue kokoomuksen mielestä kasvot peittävät asusteet, burkat ja niqabit eivät kuulu kouluihin.
– Ne voivat vaikeuttaa vuorovaikutusta, opetustilanteita ja heikentää turvallisuuden tunnetta. Erityisesti alaikäisten kohdalla suhtaudumme kasvojen peittämiseen tiukasti, kokoomuksen eduskuntaryhmän tiedotussihteerin Niina Hämäläisen välittämässä vastauksessa linjataan.
Kokoomus: Ei kuulu kouluihin Pääministeripuolue kokoomuksen mielestä kasvot peittävät asusteet, burk
Anonyymi-ap
4
<50
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Nyt en enää äänestä
- AnonyymiUUSI
KAIKKIIN NÄIHIN ALOITUKSIIN LIITTYEN:
MAASSA MAAN TAVALLA, TAI MAASTA POIS!!
Tämä pitää kääntää noille idiooteille Arabiaksi tai mitä puhuvatkin! - AnonyymiUUSI
Kommandopipo kyllä oikein kovilla pakkasilla.
- AnonyymiUUSI
Miksi suomalaisessa yhteiskunnassa pitää elää pienen vähemmistön mukaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215744- 601907
- 251349
Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom2101149- 741105
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,531057Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️661019Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1421013- 49971
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle58965