Olisiko valittajien jo aika hankkia oma elämä

Eikä tuhlata sitä toisten kadehtimiseen ja takanapäin paskanpuhumiseen? Vai kävikö niin että juna meni jo ja jäit katkerana asemalle kiukuttelemaan?
13244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

"Eikä tuhlata sitä toisten kadehtimiseen ja takanapäin paskanpuhumiseen? Vai kävikö niin että juna meni jo ja jäit katkerana asemalle kiukuttelemaan?"

Mitä vi#un kadehtimista metsämanissa on ja miten Kosulasta on edes päässyt junaan koska Tuusniemelle ei ole rautatietä?

Siellä se on peräkamarissa möykännyt virtuaali kavereineen.

Onko tämä muka takanapäin puhumista, voin kyllä sanoa nämä samat asiat ja kysyä samat kysymykset kuin olen kirjoittanut jos junassa joskus kohdataan.

Mutta ehdoin tahdoin en lähde kyseistä herraa konepäiville tapaamaan.
Kerro yksikin syy miksi pitäisi lähteä?

Äänestä

Ei valittajilla ole elämää.

Äänestä
  • Tubettajilta puuttuu oma elämä,suurimmalta osalta!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Tubettajilta puuttuu oma elämä,suurimmalta osalta!

    Tubettajilla on elämä, ne ei valita täällä spurgujen elämästä seuraillen.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Tubettajilta puuttuu oma elämä,suurimmalta osalta!

    Spurgu älä itkee.

    Äänestä

Rikolliset putsaa menneisyyttään. Niistä tulee uskovaisia, hyväntekijöitä, kaikkia auttavia. Oikein jopa kauniimman sukupuolen puolustajiakin. Katsokaa ja kuunnelkaa vaikkapa Aflechtia. Miehellä moraali nyt niin kohdallaan kuin olla ja voi. Sitä se varastettu raha ja varastettu omaisuus teetättää. Enkeliä näyttelemään lopun ikänsä.

Äänestä
  • Samoin on nuo Turat savonlinnasta!

    Äänestä

Ei niillä ole elämää.

Äänestä
  • Kuten ei sinullakaan!

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kuten ei sinullakaan!

    Spugeee älä itkeee.

    Äänestä

  • Elämän paras sisältö on reissaaminen vaikka 500 km päähän kasvottoman fanin tapaamisen toivossa ja sitten siitä hehkuttaminen🤑

    Äänestä

Juurin näin,surkeita luusereita kateilijat.

Äänestä
  • Tuolla tarkoitat kai niitä pyörätelineen nuoleskelijoita

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eikä tuhlata sitä toisten kadehtimiseen ja takanapäin paskanpuhumiseen? Vai kävikö niin että juna meni jo ja jäit katkerana asemalle kiukuttelemaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu