varmasti ymmärtää sen, ettei ketään voi vaatia muuttumaan toisenlaiseksi kuin hän on. Ja sitä ei otettu lainkaan huomioon kun projekti aloitettiin! Muut olettivat tietävänsä paremmin kuin henkilö itse, mitä asioita hän arvostaa omassa elämässään! Kaikkein kauheinta on se jos muuttumista vaaditaan erityispiirteiseltä henkilöltä joka ei siihen pysty, vaan ahdistuu ahdistumistaan vuosi vuodelta yhä enemmän! Niin kävi projektiin liittyen! Toivo siitä, että jätettäisiin rauhaan omaan rauhalliseen elämään ei tuntunut ketään kiinnostavan, muuta ajattelivat vain omaa napaansa koko ajan, ottamatta huomioon sitä että se sai voimaan vuosi vuodelta yhä huonommin! Ja vei melkein romahduspisteeseen asti! Sieltä nyt yritetään päästä takaisin siihen omaan rauhalliseen maailmaan, johon ei ole mitään tarvetta saada yhtäkään uutta ihmistä! Kun ei kerta kaikkiaan ole mitään tarvetta sellaiseen! Muutos voi lähteä vain siitä ajatuksesta, että henkilö itse haluaa muutosta, mutta minä en ole sitä koskaan halunnnut! Olin ollut tyytyväinen elämääni ilman projektia ja kun se aloitettiin se pilasi elämäni totaalisesti! En minä pysty muuttumaan, joten minua on turha syyttää siitä etten halua tutustua uusiin ihmisiin! Sellaiset ihmiset jotka eivät ole erityispiirteisiä, on vaikeaa ymmärtää meidän laisten tapaa elää ja olla! Pitää vain muistaa se, että olemme kaikki erilaisia j aomia yksilöitämme ja hyväksyä että niin se on! Ja ketään ei saa yrittää väkisin muuttaa toisenlaiseksi! Silloin voi saada aikaan sellaista tuhoa, että se vahingoittaa niin paljon, että siitä jää syvät arvet loppuelämän ajaksi!
Ihan jokainen
4
164
Vastaukset
- Anonyymi
Sehän se täällä on tarkoitus nimenomaan.
Vastaan väittelyt ja saada joukko mukaan siihen. Ikävä otdikko on hämäävä vois verrata Hyde Park.n puiston juttuihin .- Anonyymi
Puistossa sijaitsee tunnettu alue ”Speakers’ Corner”, jossa kuka tahansa voi sunnuntaisin pitää puheen. Ne ei ole mitään rauhallisia sweet love juttuja ja esitystavat säikyttäisi täällä monet, saisi elämän raiteiltaan " miten ne nyt noin puhuu "
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puistossa sijaitsee tunnettu alue ”Speakers’ Corner”, jossa kuka tahansa voi sunnuntaisin pitää puheen. Ne ei ole mitään rauhallisia sweet love juttuja ja esitystavat säikyttäisi täällä monet, saisi elämän raiteiltaan " miten ne nyt noin puhuu "
https://www.youtube.com/live/sc0MBzuGAh0?si=pqWotA9FsLGuXlgj
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13310692Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen783565Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,902847Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.701464Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp3161355Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?341339Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2531270Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1411246Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121206- 491150