Vasemmistoliitto on ulossulkijoiden pesä

Anonyymi-ap

Ulossulkeminen on vaiettu ongelma työpaikoilla. Tätä ostrakismia esiintyy paljon ja joskus kysymys on demareiden liian innokkaasta ammattiyhdistystoiminnasta. Jos joku ei kuulu kennel-harrastajiin, niin ei silloin pidä alkaa häntä maalittamaan.

Ay-demarit, vihreät ja vasemmistoliittolaiset ovat oman navan ympärillä pyörijöitä, hurahtaneita lappuliisoja, jotka ovat heti sakottamassa tai siirrättämässä autoja varikolle, ostrakismia, jossa kohde kärsii, ehkä romutukseen asti.

Työpaikkakiusaaminen on suuri ongelma. Ammattiliittojen harjoittama ostrakismi on rasismin luonteista toimintaa. Ei kuulu terveeseen työyhteisöön. Sosialistien ideologia on vajaatoimijoiden suosiossa, missä vajaat hakevat joukkovoimaa. Se on työpaikkakiusaajien perustoimintamalli.

Lakkovahdit ovat uhkailijoita ja kiristäjiä. Töihin menijöitä maalitetaan. Milloin ilmestyy ensimmäiset rikkuriksi-hakkumisvideot nettiin? Lakkovahdit on näyttävä esimerkki ostrakismista. Vajaavasti toimijoita, useimmiten demareita, vassareita ja marionetteja.

Lakoilla ei ole saavuttu mitään vuosiin. Lakot ovat yhteiskuntaterroria, ei jäsenten etu. Töllön töitä. Kuitenkin ay-toimintaan hurahtaneet ovat onnellisia, jos heille on annettu vaativa liivitehtävä. Liivejä voisi pitää päällä kotona ja pysyä pois työpaikkojen porteilta pelottelemasta kunniallisia kansalaisia.

SAK on Suomen suurin työttömyyden aiheuttaja. Kuukauden satamalakko keväällä 2024 oli ammattiliittojen mahalasku ja lisäsi työttömyyttä yli 20 000 hengellä. Samalla lapsiperheköyhyys lisääntyi.

10

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      YTK:sta saa ansiosidonnaisturvan 400 euroa halvemmalla vuodessa. Se vastaa bruttopalkkana 700-800 euroa.

      • Anonyymi

        Heiltä pitäisi poistaa yleisopimuukseen vetoaminen, irtisanomisi ja työaikoja koskevissa asioissa.

        Miksi muuten kassan jäsen maksavat oikeus avusta.
        Eika olla turvautumassa kumminkin ammattiliitojen ajamiin turviin.

        Eli olet vapaa matkustajia.


    • Anonyymi

      Maalittamaan, kun nyt maalittaa.
      Lukase juttusi uudestaan.

    • Anonyymi

      Kansakoulu käynyt ja senkin huonosti, siksi varmaan huutelee porvari robagantaan.

      Olen moneen otteeseen todennut, on hyvä että Persut pitävät tiedossa, heille ei käy ammattiliitot ja heidän jäsenet.

      Voin sanoa että työttömyys kassan jäsenetkin tietävät, että jos valtaa annetaan työmarkkinoille pelkästään, ollaan Amerikan tiellä.

      Itseeni tämä suunta ei tule vaikuttamaan, mutta tulevia duunareita ja pahasti, elleivät ymmärrä että oikeistopolitiikkaa ei ole helle suunnattu.

    • Anonyymi

      Kunniallista sinusta ei tule, mutta hyvä 🫏:asi olet porvareille.

    • Anonyymi

      Kunnon työläinen on perussuomalainen, joka ymmärtää yrittäjänä oleviakin. Vihervasut vihaavat työnantajiaan ja olisivat mielellään heidänkin taskuillaan.

    • Anonyymi

      Vasemmisto vastustaa aina kaikkea muutosta parempaan.
      Heidän mielestä parempaan saa vain heidän johtonsa edut kulkea,muille työttömyys on parempi.
      Työnantajat leimataan propagandassa paholaisiksi. Palstoilla somessa ahkerat pikkur...t ja isommat auttavat työnantajien leimaamisessa rikollisiksi.

    • Anonyymi

      SAK lakoista on hyötynyt vain liitto

    • Anonyymi

      Missä vassari, siellä ei ihminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4253
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      227
      1700
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1430
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1130
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1062
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1029
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      959
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      944
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      919
    Aihe