Olemme itsemme elättäviä ahkera työläisiä tai yrittäjiä. Samaa ei voi sanoa kommunisteista ja maahanmuuttajista.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7b94d7a8-4cf1-46f7-9c92-3559ff5440cf
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7b94d7a8-4cf1-46f7-9c92-3559ff5440cf
Vastaukset 34
Vanhimmat
Heh heh heh....Taas yksi avaus lisää lehtiartikkelista minkä sisältöä sinä sinimustia fanittava s24trolli et ymmärrä. Peltokankaan v..ttuillessa RKP:lle odottaen minkälainen p..skamyrsky siitä nousee mihin sillä pyrkikin.😁😁😁
taitaa se vitsi olla siinä, että se meni artikkelin kirjoittaneelta toimittajaltakin ohi? Joka katsoi aiheelliseksi julkaista Peltokankaan viestistä artikkelin missä Peltokangas vttuilee RKP:lle rinnastamalla heidän ehdotuksensa mamujen pisteyttämisestä Teemun sanomisiin. Puutu enää kuin se, että muut valtamediat seuraa perässä?
Totta h..lvetissä muutkin vassarivaltamediat seuraa perässä tahallisine väärinymmärryksineen sanotun suhteen. Kuten tekivät Teemunkin sanomisten kanssa tulkiten niitä haluamallaan tavalla haluamaansa lopputulokseen pääsemiseksi.
Kyllä se vitsi on siinä, että vassarimediat ovat julistaneet päiväkausia kuorossa kuinka väestönvaihto on äärioikeistolaisten salaliittoteoriaa sen ollessa tilastollinen fakta. Natsikortin heilutteluineen Teemun suuntaan joka tunnetusti vastustaa rotuopin julistamista jne.
Yksi esimerkeistä kuinka persuja stalkataan somessa 24/7 toimittajien kirjoittaessa artikkeleista niiden sanomisista naurettavimmillaan minuuttien viiveellä.
Vasuakalta unohtunut oikeusvaltio, vaativat terrorismia lisää kaduille ja suomi on lisäksi demokratia valtio.
https://yle.fi/a/74-20129740
Linkkipersu ei edes ymmärrä, mikä oikeusvaltio on vaan eipä se estele Linkkipersua öyhöttämästä silkkaa paskaa siitä.
"Nyt ärähtää korkeimman hallinto-oikeuden presidentti: oikeusvaltion horjuttamisen täytyy loppua
KHO:n johtaja on huolestunut, koska hallituksen päätösten laillisuutta valvoneelle apulaisoikeuskanslerille ehdotettiin hiljan jopa potkuja."
https://yle.fi/a/74-20066668
Linkkipersun oikeusvaltiossa vain persuilla on oikeuksia, muilla ei. Linkkipersun ihannevaltio on Venäjä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Toimittajat tekevät vaan työtään totta kai se on. Kirjoitettava mitä sanovat muutenhan saisi syytöksen että nuolee persujen kenkiä.
Ja kyllähän ne jutut muutenkin tiedetään ilman että edes tehtäisiin artikkeleita
Sitä samaa jorinaa se on. Toisia halveksutaan
Niinkö Päivän persussa luki ?
Persut ja mamut ovat rupusakkia
Keskisarja aloitti keskustelun, jonka tarkoituksena on se, että ihmiset eivät kiinnittäisi huomiota hallituksen toimimattomuuteen ja osaamattomuuteen.
Teemu meni kutsuttuna A-studion jaksoon vieraaksi keskustelemaan maahanmuuton kiristyksistä mikä oli ko. jakson aihe. Vihervassarien kääntäessä valheen siitäkin mitä sinä sinimustaskitso toistelet kuin pakkomielteinen papukaija.
Vasuhallitus+keput toimi kännissä, eu mafialle 8 miljardia toiminta rahaa ja hakivat terroristeja.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009438580.html
Etenkin persujen puoluejohdon CV:t kertovat ahkerasta ja rehellisestä työnteosta. 🤡
suojatyöpaikkalaiset ja yritystuilla elävät yrittäjät 🤣
Demuvasu mölinää, verottomasti ja valtion miljoonatuet päälle, säätiöillä maksetaan ay demuille satojen tuhansien palkat, katso itse peiliin demuakka.
https://yle.fi/a/20-310429
Näin öyhöttää "työväenpuolue" PS:n ay-vihaa kylvävä persu. Totuudesta viis...
https://kojamo.fi/uutiset-ja-tiedotteet/kojamo-oyj-10-suurinta-osakkeenomistajaa-listautumisannin-paattymisen-jalkeen/
Mauri on kurssin käynyt mies. Konkurssin.
Aloittaja kuitenkin ilmeisesti kannattaa nykyistä hallitusta joka toimii kuten neukkulan kommunismissa tapana?
Perskokkareissa yhdistyvät sekä fasismi että stalinismi.
Mitä luulet persuista pihalle potkittu venäjämielinen Natoa vastustava ääliöoikeistolainen rotuopin julistaja, mitä järkeä sinun on heiluttaa jokaisessa viestiketjussa natsi- ja r..ssäkorttia persujen suuntaan? Sinun poistaessa luotsinpestin suojista kaikki muiden kirjoittamat viestit joissa arvostellaan persuista pihalle potkittuja natseja tai kremlin trolleja???
Hohhoijaa Kopiopersu 👎
Kumpi lähti ensin, tukka vaiko järki? Olet itse mainitsemasi ääliöoikeistolainen.
Tee historiaa vttuileva luotsi ja vastaa sinulle esitettyyn kysymykseen sen sijaan että tavoillesi uskollisena hyökkäät kysymyksen esittäjän kimppuun.
Peltokangas riehui Kaustisella grillillä. Menettänyt neljä kertaa korttinsa.
Niin jos ministerinä riehuu sen vasu-keput sallii.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009438580.html
Mutta ei hukannut tällä kerralla reppuansa. Todistaa sen ettei reppu ollut edes mukana.
Rupusuomalaiset :-D
Peltokangas perui Rupusakkipuheensa.
Ei ole itse mitään kirjoittanut, Purra on tekstin sanellut. Ei kulkukauppias osaa kirjoittaa niin pitkää tekstiä . Ei ole käynyt kouluja, on kantasuomalaisten rupusakkia
Siinä sen näkee kun . Sivistyneisyys on asia mistä eivät tiedä mitään.se kivi joka on heitetty, ei pompahtaa koskaan takaisin .
Joten mielestäni tullut liikaa näitä munauksia samalta puolueelta ja istuvat hallituksessa. Ei ole vaikea arvata sitä että heidän kannattajillaan on ihan samat jutut. Vieläpä vanhat eläkeläisetkin jotka ovat nyt yhtä äkkiä tulleet persuiksi ovat juuri tuollaisia möläyttelijöitä , yksikin siivooja sanoi että hän on PS kannataatja , sitä hänen ei olisi tarvinnut edes sanoa koska hänen käyttäytymisestään se loistaa kun neonvalot.
Ilkeys laittaa räikeät värit valoon ja ihminen on varmaan myrkyn vihreä itse
Nyt korkki kiinni!
Joku Persut on ollut erittäin ahkera yötyössä, ja ylitöissä, , ei ole kotona ennättänyt varmaan käydä , kun alushousut vaihtamassa ja lapset laskemassa
Utopiaa.