Oli hallissa rivissä uusia Dacioita. Oli Dusterii, Sanderoo ja Bigsterii. Marssin suoraan kuitenkin kaffelle ja nisulle jota tulikin otettua enemmän kuin laki sallii. Heh. Tyytyväisenä läksin kaupasta kohti kotia. Säästy rahat ja sai vattan täyteen.
Totuus Dacioista
27
380
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko näivettynyttä pullan känttyä? Kokeilitko koputella pöytään, että kuinka kovaa tällä kertaa? Kerran muistan nähneeni hometta dacia myymälän pirkkapullissa. Kahvikin pistävän ässehtynyttä, varmaan saludoa joka keitetty ties kuinka kauan aikaa sitten.
- Anonyymi
Menkää sossun luukulle valittamaan.
- Anonyymi
Mutku sieltä ei saa ilmaista kaffetta ja nisuja. Autokauppaan on aina hyvä mennä tyhjällä vattalla ja poistua sieltä täydellä vattalla. Jahas, minne sitä menis iltapäiväkaffeelle. Keittäisiköhän luottomyyjäni miulle sumpit?
- Anonyymi
Jos ei dacia myytäis niin ei rupusakkikaan sais kahvia !!
- Anonyymi
KORJAUS......Jos ei Daciaa myytäis niin ei rupusakkikaan sais kahvia !!
- Anonyymi
Dacia-kaupassa parasta antia on eilispäivän Saludo-kahvi. Toiseksi paras on nisut, tosin nekin ovat yleensä eilispäivän tuotteita. Itse autot saa rauhassa pölyyntyä myyntihallissa. Asiakas on kuningas. Muistakee se.
- Anonyymi
Dacian myyntiorganisaatio on jo niin vahvoilla että heillä on jo varaa tarjota kahvitkin aivan ventovieraille . ehkä nämä vähävaraiset ventovieraat saavat vielä tulevaisuudessa päivällisenkin. Dacia on tullut pelastamaan tämän kurjan kansan vanhoista perinteistä
- Anonyymi
Dacia myymälässä tarjotaan ässehtyneet kahvit ja kuivat pullat. Toyota liikkeessä tarjotaan tuoretta presidenttiä kermalla plus tuoretta dallaspullaa ja suklaakeksiä. On siinä vähän eroa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Dacia myymälässä tarjotaan ässehtyneet kahvit ja kuivat pullat. Toyota liikkeessä tarjotaan tuoretta presidenttiä kermalla plus tuoretta dallaspullaa ja suklaakeksiä. On siinä vähän eroa.
Täytyykin lampsia Toyota myymälaan kun tuo Saludo ei ennää oikein maistu. Ja dallas-pullaakin tekee vähän mieli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Täytyykin lampsia Toyota myymälaan kun tuo Saludo ei ennää oikein maistu. Ja dallas-pullaakin tekee vähän mieli.
Myyjä kun kääntää selkänsä niin lappaat kaikki pullat muovikassiin. Riittää evästä. Toyotalla on varaa laittaa uudet dallaspullat tiskiin.
- Anonyymi
Toyotalla varmaan tunnetaan jo tuo ( hernekeittokaarti ) olen aivan varma että teille siellä on aivan eri kahvipaikka jossa on keitetty eilispäivän kahvinporot. Muuten siellä olis ovet lukossa teille jo näköetäisyydellä. Milloinkahan sitä olis noin köyhä itse, no kun Dacialla ajaa niin jää varaa pieneen ylellisyyteenkin
- Anonyymi
Se on monella että pikkupullo pitää osta kohta joka ikinen päivä mutta kahvi on kerjäyksessä,ruuasta puhumattakaan !
- Anonyymi
Häpeäisin kyllä kertoa että kahviakin jo täytyy kerjätä .
- Anonyymi
Vaikka tilillä olisi pari milliä niin ilmainen hyvä kahvi ja pulla on silti ilmaista. Tuollainen "häpeäisin" ajattelu johtaa siihen että et varmasti mitään tule tässä elämässä saamaan tai saavuttamaan.
- Anonyymi
Hyväksikäyttäjät ei häpeile pienistä
- Anonyymi
Joo,Daciamiesten ei tarvitse kerjätä,heillä on rahatalous hallinnassa......................!
- Anonyymi
Oli hallissa rivissä uusia Dacioita. Oli Dusterii, Sanderoo.........Siis Orvon "leikkaukset" alkavat jo tuntua kun ei oo varaa enää edes kahviin, mitä sitten parinvuoden päästä,hattu kadulle ja kerjäämään
- Anonyymi
Tämä otsikko aiheesta TOTUUS DACIOISTA ei ole oikein. Otsikon pitäis olla TÄMÄ ON TOTUUS ERÄÄNLAISISTA AUTON OSTELIJOISTA !!
- Anonyymi
Dacia myymälässä tarjotaan ässehtyneet kahvit ja kuivat pullat...........He he he, alkavat jo oppimaan ketkä on auton ostajia ja ketkä eivät. Elämä opettaa, kohta seuraavat muutkin liikkeet perässä samaan malliin, homeiset pullat ja poroista keitetty kahvi jiin pummit häviää.
- Anonyymi
Jahans. Taitaa jäädä aamu kaffet keittämättä kun ei ole kotona kaffetta. Pitää sinnitellä muutama tunti ja sitten käydä tapaamassa luottomyyjää ja poiketa siinä sivussa kaffella ja nisulla. Tavoitteenani on: vatta täyteen. jotta ei menis pelkästään kaffen ryystämiseksi, voihan sitä käydä nuuhkimassa Jenkemiä mitä laajasti käytetään Dacioissa. Mietteitä. Kommentteja.
- Anonyymi
Ookkei. Tänään on joutununna olemaan ilman kaffetta. Katsokaas autoliikkeet ovat kiinni. Voi että kyrsii ka ottaa pattiin. No huomenna meen Dacia liikkeeseen ja marssin ohi kiiltävien Dacioiden suoraan kahvinurkkaukseen ja hörpin Saludot parempiin suihin. Voi kun olisi nisuakin tarjolla. Mietteitä. Kommentteja.
- Anonyymi
Pullamössöpoika kävi kaffeella joka oli Juorumokasta keitettynä ja jakaa
omia aivopierujaan Dacia- palstalla. Omia kokemuksiaan millä ei ole
mitään todellisuuspohjaa. Leuhake viimeisen päälle (ultimate).- Anonyymi
Kaffella käyty! Oli Saludoa mutta kolme kuppia ryystin. Nisuja ei ollunna, oli vain Marie-keksejä. Vatta täynnä läksin Dacia-kaupasta kohti uusia seikkailuja.
- Anonyymi
Vai oikein "vattan"!
Mikä se on?- Anonyymi
Siinäpä sulle miettimistä!
- Anonyymi
Parempi kysymys KETÄ se on?
- Anonyymi
Noniin. Vatta on taas täytetty kekseillä ja kahvilla. Kävin heti aamusta autokaupoilla katselemassa kun Saludo tippuu kahvinkeittimestä. Oli siellä Dacioitakin mutta nämä ohitin enkä vilkuillut perään. Katsos minä en Daciaa kelpuuta. Mietteitä. Kommentteja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei1155520Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1525465Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka544364Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j123841Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden853827Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle333660Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.553393- 2212637
Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut
Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan12393HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00
KAIKKI NUORET JA KAIKKI MUUT MYÖS TÄNÄÄN HYRYNSALMEN TORILLE KLO 20.00!!!!!261299