Pankista yritettiin tavoitella muutaman kerran soittamalla, jonka jälkeen lähetin verkkopankin kautta viestin, että mitä asia koskee. Vastaus tuli, yritysasiakkuuteen liittyviä tarjouksia tjtn muuta ei tärkeää.
Tämän jälkeen matkustin ulkomaille, jossa yhtenä päivänä huomasin, että en pääse kirjautumaan verkkopankkiin. Koska olin toisella puolella maailmaa vain paikallisen prepaid liittymän varassa lähetin pankille kysymyksen asiakaspalvelun chatissa, että mitä ihmettä on tapahtunut. Vastaus oli, että pakko soittaa maksulliseen asiakaspalveluun. Soitin sinne ja odotin aspan jonossa 20min kunnes prepaidistani loppu saldo. Olin pahassa pulassa.
Suomeen saavuttuani muutama kk myöhemmin sain asiakaspalveluun yhteyden ja kyseessä oli yhteystietojen tarkastus. Tiedot päivitettiin puhelimessa, jonka jälkeen palveluiden piti aueta uudelleen. No, ei auennu. Tämän jälkeen Danske Id lopetti toimintansa kokonaan. Kaikki mahdolliset keinot on tehty ja myös aspan ohjeistuksella apin toimintaan saattamiseksi, mutta appi ei toimi millään laitteella.
Aspa siirsi casen tekniikka puolella viikko sitten, eikä pankkiin pysty varaamaan aikaa opintolainahakemuksen jättämiseen. Aspasta luvattiin lähettää tunnuslukulaite jonka toimitusaika on yli viikko.
Eli virheellisen vastaukseen lähettämääni kyselyyn yhteydenoton syystä pankki laittoi kaikki palvelut kiinni eikä teknisten ongelmien takia saa palveluita uudelleen aktivoitua.
VAROITUS! / Danske Bank
3
206
Vastaukset
- Anonyymi
Pankkien takia täytyy uusia älykännykät vaikka muuten vielä vanhalla pärjäisi. Jos siinä on vanha Android järjestelmä niin ei voi päivittää enää pankin ID:tä. Onhan se laatikko vai mikä mokkula se on joka tilataan pankilta jos ei halua ostaa uutta kännykkää. On kyllä nyt mennyt ihmeellisiksi nämä verkkopankin laskun maksamiset. Kysytään onko toistuva lasku, minä päivänä maksu jne. Eräässä pankissa jos panee toistuvaksi niin räpsäyttää edellisen kuun maksetun laskun uudelleen maksettavaksi vain maksupäivän kuukausi vaihtuu. Sähkölasku esim. on toistuva mutta ei aina samansuuruinen. Tämä DanskeBankissa.
- Anonyymi
Suomen pankin johtajaa jymäytettiin, onko Suomi turvassa?
- AnonyymiUUSI
Mä olen tehnyt niin, että jos pankista soitetaan, niin pyydän viestin omaan verkkopankkiin. Pankkini ei ole Danske.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 244982
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333573Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543464Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu203360Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1232960Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod282700Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint172379Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1182373MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142195Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S331784